18 maja 2021 21:01

Szkoła w ruchu

Spis treści
Szkoła w ruchu
Obszar I
Obszar II
Obszar III
Obszar V
Obszar VI
Obszar VIII
Wszystkie strony

ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Targu bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej “Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w ruchu.

Celem akcji jest przyznanie tytułu SZKOŁA W RUCHU lub PRZEDSZKOLE W RUCHU szkołom i przedszkolom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej swoich podopiecznych. W projekcie “Szkoła w ruchu” biorą udział nauczyciele nauczania przedszkolnego (p. Kwak, p. Polak, p. Lubertowicz, p. Jekiełek), nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (p. Wolska, p. Alzak, p. Gąsior, p. Sobolewska-Kędzior) oraz nauczyciel wychowania fizycznego (p. Adamczyk).

Dokumentacja akcji:

Obszar I

Obszar II

Obszar III

Obszar V

Obszar VI

Obszar VIII

Spis treści
Szkoła w ruchu
Obszar I
Obszar II
Obszar III
Obszar V
Obszar VI
Obszar VIII
Wszystkie strony

 

Obszar I

Zajęcia organizowane w ramach obszaru I dotyczyły zajęć edukacyjnych z wychowania fizycznego. Udokumentowaliśmy przykłady dobrych praktyk szkoły związanych z aktywnością fizyczną społeczności szkolnej w postaci foto i scenariuszy zajęć. Dowodzą one, że lekcje WF mogą być dla naszych uczniów ciekawe i atrakcyjne.

1. Lekcje WF z wykorzystaniem przyborów nietypowych (gazety) (GALERIA – SCENARIUSZ)

2. Zajęcia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (GALERIA – SCENARIUSZ)

3. Zabawy na śniegu (GALERIA – SCENARIUSZ)

4. Zabawy z piłkami i ławeczkami (GALERIA – SCENARIUSZ)

5. Ćwiczenia śródlekcyjne z gąbkami (GALERIA – SCENARIUSZ)

Skip to content