28 kwietnia 2024 16:54

ANGIELSKI WOKÓŁ NAS ENGLISH AROUND US

W okresie luty-kwiecień 2023r. w naszej szkole  została przeprowadzona innowacja pedagogiczna pt. Angielski wokół nas (English around us). Zostali nią objęci uczniowie klasy 4b.

Innowacja polegała  na poszukiwaniu  przez uczniów angielskich słówek obecnych w różnych dziedzinach życia (np. jedzenie, kosmetyki, rozrywka), gromadzeniu materiałów (np. zdjęć, opakowań, wycinków) z różnych produktów a następnie wykonaniu prezentacji w formie plakatu lub w formie multimedialnej przedstawiającej zebrany materiał.

Wdrożona innowacja miała na celu podniesienie świadomości językowej,  pomoc w dostrzeganiu przenikania się różnych języków i adaptacji obcego słownictwa na własne potrzeby. Równolegle miała ona na celu zaktywizowanie uczniów do samodzielnej nauki, pobudzenie do językowych poszukiwań oraz formułowania własnych wniosków.

Zachęcam do obejrzenia wykonanych plakatów oraz  galerii na stronie szkoły gdzie znaleźć można opracowane przez dzieci prezentacje multimedialne.

Autorka innowacji

Urszula Stasica