28 kwietnia 2024 17:30

Warsztaty survivalowe uczniów klasy 1 b

Survival to sztuka życia – w szkole, w domu,  survival to nie tylko las, z prawdziwą sztuką przetrwania mierzymy się na co dzień.

26 maja 2023 r. uczniowie klasy 1 b pod opieką wychowawczyni i rodziców pojechali na swoją pierwszą wycieczkę. Celem naszej wyprawy były warsztaty survivalowe  w Chacie Przygody, gdzie w naturalnych warunkach  dzieci przyswoiły wiedzę i nowe umiejętności, rozwijały  samodzielność, zaufanie w grupie oraz pewność siebie. Dzieci  nauczyły  się praktycznego sposobu rozwiązywania problemów i pokonywania trudności, rozwijali umiejętności twórczego, kreatywnego myślenia, poznali swoje mocne strony, zdobyli praktyczne umiejętności terenowe- praca z mapą, kompasem.

Poznały wartość współpracy z koleżankami i kolegami oraz możliwości polegania na sobie w przyjaznej i pełnej znakomitej zabawy atmosferze.

Po pełnych atrakcji warsztatach  nastąpił czas na pieczenie kiełbaski przy ognisku jak również całą gamę terenowych rozrywek, z czego największym powodzeniem cieszyła się wymagająca siły i sprytu tyrolka.

Z uśmiechami na twarzy, pełni niezapomnianych  wrażeń, pozytywnych emocji, nowych inspiracji, które na długo utkwią w pamięci  wróciliśmy do domu.

Nie zapomnimy również o życzeniach i upominkach przygotowanych  dla swoich Mam z podziękowaniem  za troskę, ciepło i bezinteresowną miłość.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki i  fachową opiekę.

Wychowawca: Mariola Gąsior