29 kwietnia 2024 17:32

Dzień Praw Dziecka

Dzisiaj w Naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w ramach akcji organizowanej przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.  Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.  We wszystkich klasach zostały przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Nasza klasa „0” z tej okazji dodatkowo wykonała wspólnie plakat pt. „Każdy z nas potrafi wiele, ale razem możemy więcej.” Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

Wychowawca klasy: W. Hebda-Potaczek