26 kwietnia 2024 19:54

Matematyczny grudzień

W tym roku w sposób wyjątkowy przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Na lekcjach matematyki i dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania dostrzegaliśmy związek „Królowej Nauk” z nadchodzącymi świętami. Dowiedzieliśmy się m.in., że znajomość geometrii przydaje się przy ozdabianiu świątecznego drzewka, a sprawność rachunkowa jest niezbędna przy zakupie prezentów 🙂 Przez cały okres adwentu mierzyliśmy się z zadaniami świątecznymi, a efekty naszej pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu. Przy dźwiękach bożonarodzeniowych melodii i kolęd wykonywaliśmy ozdoby choinkowe (tutaj również przydały się umiejętności matematyczne i manualne). W ostatnim świątecznym tygodniu rywalizowaliśmy    w turnieju gier planszowych. Odkurzyliśmy leżące na naszych domowych półkach pudełka z planszówkami. Bardzo dobrze bawiliśmy się, grając w chińczyka, uno, dooble czy też chińczyka.

Zapewne będziemy kontynuować tę zabawę w długie, zimowe wieczory.

To był bardzo aktywny i radosny czas, a wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

Uczniowie klas 4 – 6 wraz z nauczycielkami matematyki