25 kwietnia 2024 00:15

Jasełka AKTUALIZACJA

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję oraz jak corocznie były wystawiane w naszej szkole. Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez świetliczaków pod opieką Pań uczących w świetlicy.

Przedstawienie jasełkowe miało wśród uczniów za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uczniowie oglądający przedstawienie uważali, że przedstawienie to wprowadziło ich w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów. Za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy podziękowania Paniom ze świetlicy szkolnej. Słowa uznania należą się również niezastąpionemu Panu Szymonowi Pyzowskiemu, który od lat wspiera naszą placówkę w fotorelacji dla społeczności lokalnej, dzięki któremu możemy dowiedzieć się o wydarzeniach z życia szkoły.

Filmik z jasełek.

Źródło: