19 maja 2024 18:29

KONCERT w SZKOLE MUZYCZNEJ

MUZYKA  UWRAŻLIWIA NA PIĘKNO, POMAGA OBSERWOWAĆ I RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM, UCZY SKUPIENIA KOORDYNACJI.

Pilnie nadrabiamy zaległości spowodowane izolacją w obcowaniu z „Kulturą”. Na odmianę uczestniczyliśmy w pięknym koncercie pt. „I Ty możesz grać, jak my” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej, którzy opanowali tę ciężką sztukę gry na instrumentach.

Gratulujemy!

Celem audycji było rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci,  szacunek do kultury, właściwe zachowanie podczas  koncertu, pokaz i gra utworów przeznaczonych na instrumenty dęte i klawiszowe między innymi: flecie, trąbce, oboju, pianinie.  Szczególnym zainteresowaniem cieszył się „Marsz weselny” F. Mendelssohna zagrany przez ucznia  na organach.

Wreszcie mogliśmy  nacieszyć duszę, oczy, serce pięknymi dźwiękami otulającymi nasze uszy. Warto było!

Nauczyciele klas I-III