18 maja 2021 21:04

Zadania 29

Witam Was.

Ostatnio mówiliśmy o zwierzętach dziko żyjących.

Dziś poruszymy temat zwierząt domowych, dokładnie jednej grupy – ptaków.  Cechą charakterystyczną tych zwierząt są skrzydła i to, że wykluwają się z  jajek. Jajka ptaków, które budują gniazda na terenie otwartym są zwykle  zabarwione, aby nie odróżniały się od otoczenia. Jaja leżące w ukryciu lub jaja ptaków domowych nie potrzebują barw ochronnych.

 

W podręczniku na stronie 119 jest krótki tekst. Proszę spróbujcie go przeczytać. Następnie odpowiedzcie na pytania , które są na dole strony.

W ćwiczeniach na str. 26  z wyklejanki wklejcie zwierzęta domowe i opowiedzcie , jak wyglądają pisklęta i ich matki. Zwróćcie uwagę na polecenie z kropeczką, zobaczycie w tedy, że są też inne zwierzęta, które wykluwają się z jaj a nie są ptakami.

Pamiętacie 20 kwietnia przesłałam Wam zakodowane wiosenne ptaki.  Robiliśmy jaskółkę, a teraz zróbcie pozostałe ( dudka , wilgę i żurawia).

Jeśli ktoś nie ma drukarki poproście rodziców, aby narysowali Wam tabelki.

Życzę Wam miłej pracy i pozdrawiam.

Wychowawczyni.

 

Skip to content