10 maja 2021 05:36

Zadania 33

Witajcie.

Potrzebne nam dzisiaj będą:

  • Podręcznik str.121,
  • Ćwiczenia str. 31 i 32,
  • Zeszyt do „matematyki”.
  1. Czy znacie odpowiedzi na te pytania?

 

Sprawdźmy:

– mieszkaniec Polski to…..( Polak)

– godło naszego kraju to…..( Orzeł)

– Warszawa to nasza ……..( stolica)

– królowa polskich rzeka to……( Wisła)

– inaczej ojczyzna to …….( Kraj)

– ma biało czerwony kolor…….( Flaga).

2 .Popatrzcie na mapę Polski w podręczniku s. 121 i  na   Załącznik 1. Spróbujcie wskazać na niej rzekę Wisłę, miasta: Kraków, Warszawę, Toruń, Gdańsk oraz region, w którym mieszkamy – Podhale . Wykonajcie do tego zadania w ćwiczeniach na str.31 i 32.

  1. Dawno nie pisaliśmy w zeszytach do matematyki. Dziś będziemy rozwiązywali zadania z tekstem na dodawanie (+) i odejmowanie (-) . Jak pamiętacie dodawanie to inaczej dokładanie, dosuwanie , natomiast odejmowanie to zabieranie, chowanie, zjadanie itp. Do liczenia możecie używać klocków, kredek, guziczków, własnych paluszków u rąk. Przesyłam Wam zadania z treścią. Z pomocą rodziców zapoznajcie się z treścią zadań, obliczcie za pomocą liczmanów a do zeszytu wpiszcie tylko samo działanie.

Zadanie 1.   Nad stawem skakało 10 żabek. 6 żabek skoczyło do wody. Ile żabek zostało na brzegu?

Zadanie 2.   Na gałęzi siedziało 9 wróbli. Odleciały 4 wróble. Ile wróbli zostało na gałęzi?

Zadanie 3.   Na parkingu stało 5 samochodów. Dojechały 3 samochody. Ile samochodów jest teraz na parkingu?

Zadanie 4.   Zosia miała 2 cukierki. Od babci dostała 7 cukierków. Ile cukierków ma teraz Zosia?

Pozdrawiam  Was.

Wychowawczyni.

Skip to content