10 maja 2021 03:47

Prace Plastyczne na świetlicy

PRACE PLASTYCZNE, SENSORYKA, NOWE TECHNIKI

Podczas zajęć w świetlicy rozwijamy zmysły. Tworząc prace plastyczne można rozwijać między innymi zmysł dotyku. Poprzez zabawy sensoryczne, których zadaniem jest pobudzić zmysły dziecka i stymulować harmonijny rozwój układu nerwowego i mózgu, dzieci rozwijają się. Stworzyliśmy piękne jesienne drzewka przy użyciu wycinanych dziurkaczem kółeczek oraz kaszy gryczanej.

Poznaliśmy technikę zwaną collage – kolaż. Mali artyści stworzyli piękne zwierzątka wycinając elementy gazet.

Kolejną ciekawostką, którą tworzyły dzieci było zrobienie magicznego papieru i wydrapywanie na nim kolorowych liści. Do końca pracy owiane było tajemnicą jaki będzie efekt końcowy pracy. Dzieci bardzo zaciekawione i z pełną inspiracją tworzyły swoje prace.

Dzień Edukacji Narodowej był dla nas wyjątkowym dniem. Przygotowaliśmy piękne, ręcznie robione laurki oraz róże z krepiny.

To nie koniec naszych prac. Na bieżąco będziemy aktualizować ten wpis o kolejne prace.

Zabawa była wyśmienita.

Skip to content