3 lutego 2023 22:11

Co w świetlicy piszczy?

W tym roku świetlica również wzięła udział w corocznym konkursie organizowanym przez Komendę Policji ODBLASKOWA SZKOŁA.

———————————————————————————–

Zabawa andrzejkowa w świetlicy jak zawsze była udana. Po wróżbach, tańcach i zabawach przy muzyce był też czas na słodki poczęstunek.

———————————————————————————–

 Bardzo lubimy zajęcia ruchowe, dlatego wychowawczynie zadbały o to, aby były one atrakcyjne i różnorodne. Skaczemy na gumie, skaczemy na stopkach przyklejonych do podłogi, skaczemy na kwadratach przy muzyce („Ty skacz” i „Osiem kwadratów”), rzucamy woreczkami do celu. Ćwiczymy i gramy również w sali gimnastycznej – ostatnio graliśmy w siatkówkę. W świetlicy nigdy się nie nudzimy.

———————————————————————————–

16 listopada obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Tolerancji. Obejrzeliśmy film edukacyjny na ten temat i rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być tolerancyjnym i czy zawsze musimy wszystko tolerować. Na zakończenie ułożyliśmy z rozsypanki literowej słowo TOLERANCJA.

———————————————————————————–

Dzisiaj, czyli 7 listopada rozpoczęliśmy dzień w świetlicy prawdziwą ucztą. Dzieci przyniosły owoce i samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, którą z apetytem zjadły. Galeria

———————————————————————————–

Jesień jest piękna i my świetliczaki chcemy ją zatrzymać na dłużej w naszych pracach plastycznych. Galeria

———————————————————————————–

Korzystając z pięknej pogody świetliczaki promują zdrowy styl życia. 🏃‍♀️🤸‍♀️🤾‍♂️ Trzymają się zasady: Jak starożytni mawiali- „W zdrowym ciele zdrowy duch”. 🙌😌 Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to doskonała okazja do dotlenienia organizmu wzmocnienia kości i mięśni dziecka. 💪⛹️‍♀️ Zajęcia sportowe dla dzieci ćwiczą nie tylko ich ciało, ale i umysł rozwijają ich zmysły, przede wszystkim równowagi i koncentracji.💆‍♀️🙇‍♀️💁‍♀️ Świetliczaki wiedzą jak ważne jest stosowanie zasady fair play nie tylko w sporcie, ale i w życiu. 🤩☝️ Przedstawiamy kilka zdjęć z naszych zajęć.🥰 Galeria

———————————————————————————–

Słońce coraz mocniej grzeje na niebie,🌞dni stają się dłuższe… 😎 Pomału zaczynamy odliczanie do WAKACJI!!!☀️🏄‍♀️🏝 Nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie niektórych wiosennych prac plastycznych wykonanych przez nasze świetliczaki! 🤗🤗 Jak zawsze było twórczo, zabawnie, kreatywnie i kolorowo! 🤩🤭 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć… 🫶🥰  Galeria

———————————————————————————–

Spektakl świetliczaków “Grzybowa chatka” przedstawia…..Film

———————————————————————————–

Kochanej Mamusi…🥰 Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi. Że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: dla jednych to Dzień Matki, a dla mnie Dzień Mamusi. 🥰 26 maja obchodzimy jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – Dzień Matki. 💐💞💐💕💐💞 Świetliczaki wykonały dla swoich Mam rysunki, laurki, napisali wiersze, aby w ten sposób podziękować za wspólnie spędzony czas, pomoc, uśmiech, ale przede wszystkim za WIELKĄ MIŁOŚĆ. ❤️❤️❤️ KOCHAMY CIĘ MAMO!!! 🥰💕🥰💕🥰💕 GALERIA

———————————————————————————–

7 maja obchodzimy uroczystość nadania Szkole imienia Mikołaja Kopernika. 💫🔭 Z tej okazji dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały portrety wielkiego polskiego astronoma.🔭Obejrzeli film edukacyjny o odważnym człowieku szukającym prawdy o Wszechświecie.✨🪐✨🌏✨🌖✨☀️ Jesteśmy dumni, że nasza Szkoła nosi imię tak wielkiego Polaka. 👌☺️Galeria🔭

———————————————————————————–

🇵🇱
🇵🇱 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱 Powiewa flaga, Gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze, Biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość, Biel – serce czyste. Piękne są nasze, Barwy ojczyste. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Dzieci ze świetlicy szkolnej z tej okazji wykonały prace plastyczne pt. „Nasza Flaga” Kochaj 🇵🇱 Szanuj 🇵🇱 Chroń 🇵🇱 Galeria

———————————————————————————–

PROMOCJA ZDROWEGO ŻYWIENIA

26.04.2022r. uczniowie ze świetlicy zaprezentowali przedstawienie pt. „ Grzybowa chata” dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. Tematyka nawiązywała do promowania zdrowego żywienia szerzącego świadomość zdrowotną.

Zwiastun 🙂

———————————————————————————–

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest- 💚🌎Światowy Dzień Ziemi!💚🌍 Wydarzenie ma na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej.♻️ W tym dniu również wypada święto – Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.🌏 Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Ziemi to Invest in our planet -Zainwestuj w naszą planetę! 🍀🌎💚 Dzieci z naszej świetlicy szkolnej również wyjątkowo obchodziły ten dzień.🥰🌸🌎🌸 Oglądały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska, 🌸🦔🐝 uczyły się piosenki pt. „Zielony Dom”🎶grały w Escape Room-Dzień Ziemi🕵️‍♂️wspólnie wykonały piękny plakat: „Planeta Ziemia”🌼🌍🌼oraz wykonały tematyczne prace plastyczne. 🤗 Życzymy Szczęśliwego Dnia Ziemi!🍀🌎🍀 Galeria

———————————————————————————–

W tradycji ludowej palmy wielkanocne od zawsze miały wyjątkowe znaczenie. Symbolizują odnawiające się życie i radość.🌱 W obrzędzie katolickim wierni w Niedzielę Palmową przynoszą do kościoła palemki- symbol nowego życia. 🕊🌿 Pamiętajmy, że palma powinna być kolorowa-powinna dawać nadzieję.🌺🌼🌸 Nasze Świetliczaki wykonały ją samodzielnie. Własnoręczne zrobienie wielkanocnej palmy to dobry pomysł na kreatywne spędzenie czasu z bliskimi. 🥰Galeria

———————————————————————————–

Wiosna już zawitała w naszej świetlicy szkolnej. Nadszedł więc czas aby podsumować zimowe prace plastyczne, które wykonały nasze świetliczaki.🥰 Jak zawsze było wesoło, ciekawie i kreatywnie. Ćwiczyliśmy koordynację, sprawność manualną, precyzję oraz technikę pracy z różnymi materiałami. 🤓Kreatywne dziecko to odważny, pomysłowy, dowartościowany dorosły człowiek. Zatem przedstawiamy krótką fotorelację. ☺️ Galeria

———————————————————————————–

22 marca dzieci z naszej świetlicy szkolnej obchodziły święto najcenniejszego płynu na Ziemi 🌍💧💦Światowy Dzień Wody💦💧🌏 Ten dzień miał na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie świetliczaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać. 💦💙💧 Zdjęcia

———————————————————————————–

18 marca obchodziliśmy♻️Światowy Dzień Recyklingu.♻️ Z tej okazji nasze świetliczaki wykonały zabawne ludziki z nakrętek, układały wieże z rolek po papierze toaletowym. Dowiedziały się, że odpady poddawane procesom recyklingu nazywane są siódmym zasobem planety.🤓Zatem zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej planety🌍 SEGREGUJMY ODPADY!♻️ Zdjęcia

———————————————————————————–

Oto kwiaty na Dzień Kobiet i niech każdy dziś się dowie. Serca w nie włożyli wiele, papierowe, ale szczere.🌺🌼🌸Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Kobiet życzą świetliczaki.💐Bez bomb, bezpiecznie, z bliskimi. Dla wszystkich kobiet na świecie. Ale dzisiaj, zwłaszcza dla bohaterskich kobiet na Ukrainie i w innych częściach świata pogrążonych w wojnach i konfliktach zbrojnych.
 

———————————————————————————–

🤍❤️„DZIECI DLA DZIECI”💙💛
  
W ramach solidarności z Ukrainą dzieci z naszej świetlicy szkolnej, wykonały plakat: „Sercem z Ukrainą”
🇵🇱❤️🇺🇦 Solidarnie mówimy NIE przemocy. Galeria

———————————————————————————–

Dzisiaj w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy: 🦖DZIEŃ DINOZAURA🦖 Tego dnia naszą świetlicę wypełniły Tyrnozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze. Dowiedzieliśmy się jak wyginęły dinozaury oglądając film edukacyjny.📽Nasza sala świetlicowa zamieniła się w prawdziwy Jurajski Park. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, wykonały prace plastyczne.🦕🦖🦕Największą radość u dzieci wzbudziło jednak odnalezienie prawdziwych kości dinozaura!🕵️‍♀️🦴🔍Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą,🤓inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej.👀 Zdjęcia

———————————————————————————–

W zeszłym tygodniu w naszej szkolnej świetlicy obchodziliśmy dwa nietypowe święta: Walentynki❤️oraz Światowy Dzień Kota 😽 Na podsumowanie przedstawiamy śliczne prace naszych świetliczaków. ☺️ Zdjęcia

———————————————————————————–

Jesień w oczach Świetliczaków. Jesień, jesieńmoc kolorów niesie🍂🍁🍂🍁🍂🍁 Zdjęcia

———————————————————————————–

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia🐻🐻‍❄️🐨w świetlicy szkolnej. „Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.”🐻🐻🐻 Zdjęcia

———————————————————————————-

17.11. Świetliczaki obchodziły nietypowe święto – Dzień Czarnego Kota.🐈‍⬛ Dzieci miały okazję dowiedzieć się różnych informacji na temat tego, co koty powinny zjadać, czy lubią szczotkowanie, czym nie powinny się bawić, kiedy i dlaczego mruczą. 🐈‍⬛ Zdjęcia

———————————————————————————–

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W świetlicy szkolnej również obchodziliśmy ten dzień, wspólnie wykonaliśmy plakat. Pamiętajmy TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się! ❤ Zdjęcia

———————————————————————————–

Dzień 5 listopada na długo zostanie w pamięci naszych Świetliczaków, ponieważ do naszej świetlicy zawitały przeróżne bajkowe postacie aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zdjęcia

Skip to content