27 kwietnia 2024 12:45

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

W dniu 15 marca 2024r. w naszej szkole, jak co roku, dla uczniów klas   I-III  odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Wierszowanie na Wiosny powitanie”.

Celem konkursu było:

• rozwijanie umiejętności recytatorskich,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,
  • prezentacja umiejętności uczniów,
  • kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i ojczystego języka,
  • popularyzacja poezji jako szczególnej formy wypowiedzi
  • poznawanie humoru w literaturze.

W konkursie brało udział osiemnastu uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru wierszy, których bohaterem była Wiosna. Prezentowaną recytację oceniono stosując pięciostopniową skalę (1 – 5). Na ocenę miały wpływ następujące kryteria: poprawna wymowa i intonacja, tempo, dobór tekstu i jego interpretacja, umiejętność gry aktorskiej podkreślona odpowiednim strojem, rekwizytem, ruchem scenicznym, ogólnym wyrazem artystycznym.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, która wyłoniła spośród uczestników Mistrzów Recytacji na poszczególnych poziomach.

W kategorii klas I:

I miejsce- Weronika Klocek- 1b,

II miejsce- Julia Stulgis- 1a,

III miejsce- Julia Niżnik- 1a, Karolina Ruchała 1b.

W kategorii klas II:

I miejsce-  Łucja Gromala- 2b,

II miejsce- Anna Kwak- 2a, Antoni Chrobak- 2a

III miejsce- Jakub Zasadni- 2b, Oliwia Sochacka- 2a, Magdalena Budziak- 2a,

Maria Kakuba- 2a, Nikodem Wosiek- 2a.

W kategorii klas III:

I miejsce-  Patrycja Pyciak- 3a, Filip Bazuń- 3a,

II miejsce- Gabriela Karpiel- 3b,

III miejsce- Łucja Klocek- 3a, Błażej Biel- 3b, Edyta Orkisz- 3b.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu rekwizytów dla dzieci, a szczególne podziękowanie kierujemy na ręce Pani Wandy Szado- Kudasik, która specjalnie na tę okazję napisała wiersz pt.” Dzieci i Wiosna”.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Organizatorzy konkursu: Agata Mazur, Mariola Gąsior