29 kwietnia 2024 13:23

O życie należy dbać, a w sytuacjach  zagrożenia trzeba umieć je ratować.

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO W KLASIE II b

27 lutego 2024 roku gościliśmy już po raz drugi ratownika medycznego Pana Krzysztofa Gromalę. Głównym celem spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas warsztatów  uczniowie uczyli się, jak należy postępować w chwili zranienia, krwotoków, złamań otwartych, zamkniętych kończyn górnych i dolnych oraz nauki unieruchamiania za pomocą metalowych szyn.

Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych podopiecznych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać, aby w przyszłości być może mogły uratować czyjeś życie.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za spotkanie.

Mariola Gąsior