29 kwietnia 2024 15:28

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada każdego roku świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie jest kolor niebieski, który był wszechobecny w tym dniu w naszej szkole. Na godzinach wychowawczych uczniowie z wychowawcami rozmawiali na temat swoich praw i obowiązków oraz stworzyli gazetkę, którą można było podziwiać przy pokoju nauczycielskim. Dzięki wsparciu Rady Rodziców zorganizowano również konkurs, w którym uczniowie rywalizowali o miano najbardziej niebieskiej klasy.
W imieniu Rady Rodziców chcielibyśmy podziękować za przygotowanie na “Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka ” – za piękne ubrania, balony i serduszka w niebieskim kolorze. Nauczycielom klas za dopilnowanie by ten dzień był zauważalny. Rada Rodziców docenia starania wszystkich,którzy tak licznie włączyli się do akcji, dlatego przekazaliśmy 100 zł na zakup cukierków dla 3 klas, które zwyciężyły – są to klasy IIa, IIb, VIIb.