3 maja 2024 12:18

Odblaskowa Szkoła w “zerówce”

9 października 2023 roku naszą klasę „0” w ramach profilaktyki „Odblaskowa Szkoła”- bezpieczeństwo w ruchu drogowym, odwiedziła przedstawicielka policji Komendy Powiatowej z Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Targu. W ramach spotkania odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Uczniowie podczas spotkania mieli wiele ciekawych pytań i spostrzeżeń. Policjantka nowotarskiej Komendy przybliżyła dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Uczniowie przypomnieli sobie jak poruszać się po drodze oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. W trakcie spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Przedstawicielka policji wręczyła naszym przedszkolakom odblaski. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną: „Sygnalizator świetlny”. Zerówkowicze wzięły również udział w organizowanym przez naszą Szkołę konkursie plastycznym pt. „To pieszy świeci przykładem-Noś odblaski”. Dyplomy i nagrody za udział w konkursie z klasy „0” otrzymują: – I miejsce: Wojciech Grzywnowicz – II miejsce: Zofia Sobinek – III miejsce: Lena Ben Shil oraz wyróżnienia otrzymują: -Maria Czajka -Rozalia Salamon -Liliana Gubała -Liliana Nieć Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Wychowawca klasy: Wioletta Hebda-Potaczek