3 maja 2024 15:20

Wycieczka do Krakowa klas 5

W ramach projektu zaplanowana była wizyta turystyczno-kulturalna uczniów szkół podstawowych z regionu Małopolski obejmujące m.in. wizytę w Operze Krakowskiej – Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego, gdzie zaprezentowane zostało niezwykłe widowisko muzyczno-sceniczne czyli najnowsze dzieło artystów Opery zatytułowane “Kopernik”. Wizyta w Operze zakładała udział w musicalu i stanowiła znakomite uzupełnienie dla programu edukacyjnego realizowanego w szkole. Po widowisku uczniowie zjedli przekąski na terenie Opery Krakowskiej. Następnie uczestnicy mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu w formie obcowania z kulturą i sztuką podczas zwiedzania wystawy planet wyeksponowanej na terenie Opery. Po zakończeniu wizyty w Operze uczestnicy udali się na zwiedzanie Krakowa z profesjonalnym przewodnikiem. W czasie zwiedzania zostali zapoznani z najciekawszymi atrakcjami turystycznymi Krakowa. Poznali najważniejsze legendy Krakowa. W trakcie zwiedzania Krakowa uczestnicy poznali historię i kulturę miasta zaprezentowaną przez przewodnika. W czasie zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki miasta oraz dowiedzieć się o historii ich powstania.
LINK