28 kwietnia 2024 12:49

Wycieczka klasy „0” do Chaty Przygody.

„Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano” (Maria Montessori)

12 czerwca klasa 0 pojechała na wycieczkę oraz warsztaty przyrodnicze do Chaty Przygody. Pogoda nam dopisała. Czekało na nas bardzo dużo atrakcji. Na samym początku wyprawy w głąb las Zerówkowicze miały za zadanie zdobycie biletu wstępu do Chaty Przygody. Zadaniem dzieci było zebranie do papierowej torebki różnych naturalnych rekwizytów: kamieni, mchu, kwiatów, piór, gałązki itp. Uczniowie świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem.

Drugim punktem programu wycieczki był udział w warsztatach na temat owadów. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o komarach, pszczołach itd. Były konkurencje wymagające sprawności ruchowej oraz manualnej. Na koniec warsztatów, każdy uczestnik wykonał swoją świeczkę z prawdziwego wosku pszczelego.

Do dyspozycji mieliśmy całą polanę przy Leśnej Chacie. Część dzieci grała w piłkę nożną, część robiła doświadczenia z przepływem wody, gotowała błotne zupy. Niektórym najbardziej spodobało się bujanie w hamaku oraz zjazd na tyrolce. Były podchody i zabawy detektywistyczne, park linowy i tor przeszkód.

Na koniec wycieczki po pełnych atrakcji warsztatach oraz gier i zabaw terenowych nastąpił czas na pieczenie kiełbasek. Zjedliśmy ze smakiem.

Był to bardzo miło spędzony dzień pełen niezapomnianych wrażeń, pozytywnych emocji na świeżym powietrzu. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu, a ubłocone buty i ubrania świadczą o tym, że świetnie się bawiliśmy!

Dziękujemy rodzicom: Pani Kasi, Pani Ani oraz Pani Uli za pomoc w opiece nad dziećmi w organizacji wycieczki oraz pysznej niespodziance dla dzieci i wspólne wędrowanie.