28 kwietnia 2024 02:30

Konkurs Wiedzy Prawnej

18 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy ósmej:  Estera Strzęp i Szymon Starmach reprezentowali naszą szkołę podczas finału Konkursu Wiedzy Prawnej. Organizatorem konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Nowym Targu. W tym roku tematem przewodnim była Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Uczniowie mieli nie lada wyzwanie ponieważ „główkowali” nad  kazusami prawnymi dotyczącymi wolontariatu, pracy na jego rzecz oraz musieli wykazać się dużą znajomością przepisów prawnych odnośnie działalności organizacji pożytku publicznego.  Wyniki etapu finałowego zostaną ogłoszone 8 maja. Uczniom dziękujemy za udział w konkursie i  gratulujemy dalszych sukcesów.