28 kwietnia 2024 14:22

Szkolny Rekord Guinnessa w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby π

14 marca na całym świecie obchodzony był międzynarodowy dzień liczby π. W naszej szkole obchody tego święta trwały niemal cały miesiąc. Poznawaliśmy matematykę i tę tajemniczą liczbę na dodatkowych zajęciach, czytając ciekawostki z gazetki na szkolnym korytarzu, grając w gry planszowe, pisząc „Pi-ematy”. Główną atrakcją był jednak konkurs w ustanowieniu Szkolnego Rekordu Guinnessa w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego Liczby π. W zawodach wzięło udział 15 uczniów, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii indywidualnej i zespołowej (w parach). Zadaniem uczestników konkursu było wypisanie z pamięci kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.
Wyniki:
kategoria indywidualna:
Oliwia Roik, klasa 6b – 87 cyfr,
kategoria zespołowa:
Michał Gacek i Franciszek Michór, klasa 5b – 300 cyfr!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dodatkowo Rekordziści Szkoły zostali nagrodzeni medalami oraz voucherami do wykorzystania w Pizzerii DaGrasso (każdy przecież wie, że ulubionym daniem liczby π jest πzza :D).
Bardzo dziękujemy Pizzerii DaGrasso za ufundowanie głównej nagrody dla naszych uczniów!
Zwycięzcom i jednocześnie Rekordzistom Szkoły serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w kolejnej – II edycji konkursu w nowym roku szkolnym 2023/2024.