1 maja 2024 04:15

„Popołudnia z planszówkami”, czyli … SP2 w planszówki gra!

W ciągu ostatniego miesiąca w naszej szkole można było dostrzec kostki, pionki, kolorowe karty, prostopadłościenne pudełka… W tornistrach uczniów oprócz książek i zeszytów znalazły się ich ulubione gry takie jak szachy, warcaby, 5 sekund, Dooble czy Superfarmer. Niejednokrotnie wielu z nas pierwszy raz od długiego czasu wyjęło z szaf zapomniane i zakurzone planszówki. Stało się to za sprawą organizowanych w naszej szkole zajęć pod nazwą „Popołudnia z planszówkami”. Wzięło w nich udział blisko 90 uczniów z klas III – VIII. Każdy z uczniów mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami i koleżankami.
Planszówkowe rozgrywki okazały się świetną alternatywą dla komputera czy telefonu. Stały się też okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rówieśników. Przy okazji nasi uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale rozwijali umiejętności logicznego myślenia, dedukcji, tworzenia strategii, liczenia oraz przestrzegania zasad fair play. Do grona sympatyków gier planszowych dołączyła również „Kapibara Planszówkara” 😀

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia na kolejnych rozgrywkach!