1 maja 2024 03:40

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

W dniu 15 marca 2023r. w naszej szkole, jak co roku, dla uczniów klas 1 – 3 odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”.

Celem konkursu było:

• rozwijanie umiejętności recytatorskich,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,
  • prezentacja umiejętności uczniów,
  • kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i ojczystego języka,
  • popularyzacja poezji jako szczególnej formy wypowiedzi
  • poznawanie humoru w literaturze.

W konkursie brało udział czternastu uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru wierszy, których bohaterami były postacie z wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy. Prezentowaną recytację oceniono stosując pięciostopniową skalę (1 – 5). Na ocenę miały wpływ następujące kryteria: poprawna wymowa i intonacja, tempo, dobór tekstu i jego interpretacja, umiejętność gry aktorskiej podkreślona odpowiednim strojem, rekwizytem, ruchem scenicznym, ogólnym wyrazem artystycznym.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, która wyłoniła spośród uczestników Mistrzów Recytacji na poszczególnych poziomach.

W kategorii klas I:

I miejsce – Łucja Gromala – 1b

II miejsce – Anna Kwak – 1a, Antoni Chrobak – 1a

III miejsce – Sofia Andrienko – 1a, Nadia Łakomska – 1b, Jakub Zasadni – 1b

W kategorii klas II

I miejsce – Gabriela Karpiel – 2b, Patrycja Pyciak – 2a

II miejsce – Klaudia Klimowska – 2a

III miejsce – Błażej Biel – 2b, Wojciech Sejud – 2b

W kategorii klas III

I miejsce – Weronika Fuła – 3a,  Zofia Jasica – 3a

II miejsce – Karolina Hołody – 3a

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, między innymi interesujące książki.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Organizatorzy konkursu: Agata Mazur, Mariola Gąsior