1 maja 2024 02:39

Spotkanie z podróżnikiem pt. “Maroko”

Podróżnik p. Samuel Kempski przybliżył uczniom naszej szkoły Maroko, kraj położony w Afryce Północnej, nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Maroko leży w zachodniej części gór Atlas. Znajdują się tu duże obszary kamieniste i piaszczyste Sahary. Tereny tego kraju są siedzibą koczowniczych plemion berberyjskich. Obecnie jest to kraj niepodległy , w którym rządzi król Muhammad VI. Jest to kraj arabski , gdzie dominuje islam. Inna kultura, religia, obyczaje i kuchnia sprawia , że dla nas Europejczyków jest bardzo egzotyczny. Uczniowie mieli okazje zobaczyć  tradycyjne stroje berberyjskie i rękodzieło, słynne arabskie bazary z mnóstwem niespotykanych przypraw, potrawy regionalne i rytuał parzenia miętowej herbaty z cukrem. Dzieci dowiedziały się również; jak wygląda szkolnictwo w Maroku, dlaczego kameleon zmienia kolor skóry, w jaki sposób powstała Sahara, jak skutecznie targować się w Maroku oraz jak kosztować  owoce opuncji, aby nie zrobić sobie krzywdy.