1 maja 2024 06:50

Wizyta higienistki stomatologicznej w klasie 1 b

W dniu 13 grudnia 2022r. odwiedziła naszą klasę  higienistka stomatologiczna, pani Maria Mrozowska, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Celem wizyty było  uświadomienie dzieciom o  konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieciom bardzo podobały się duże modele szczęki, na których pani zaprezentowała prawidłowy sposób mycia zębów i wyjaśniła, dlaczego warto dbać o swoje uzębienie.

Na  zakończenie  spotkania  higienistka stomatologiczna podarowała  dzieciom próbki past
i kalendarze do monitorowania codziennego mycia zębów.

Bardzo dziękujemy pani  za przeprowadzenie tak ważnej prezentacji.

Mariola Gąsior