5 maja 2024 17:43

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

7 października 2022 na całym świecie już po raz dwunasty obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji, w naszej szkole odbyła się VI edycja szkolnego konkursu o tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”  oraz   „MISTRZOWSKIEJ KLASY  W  TABLICZCE MNOŻENIA”.

Brali w nim udział uczniowie klas czwartych.

I etap tego konkursu odbył się 28 września 2022 r. podczas lekcji matematyki.  Uczniowie w ciągu 3 minut rozwiązywali zestaw działań dotyczących tabliczki mnożenia w zakresie 100.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się czterech najlepszych uczniów z każdej z klas:

• Marat Borysov (4a)
  • Dawid Noweta (4a)
  • Piotr Sewielski (4a)
  • Kamil Wiśniewski (4a)
  • Szymon Biel (4b)
  • Mikołaj Jeziorek (4b)
  • Oskar Pacyga (4b)
  • Magdalena Zych (4b)

Drugi etap konkursu odbył się w środę 5 października. Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki dotyczące tabliczki mnożenia i dzielenia, dzielenia z resztą, mnożenia i dzielenia „po kawałku” oraz mierzyli się z zadaniami tekstowymi dotyczącymi własności działań.

Miło nam ogłosić, że MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA klas czwartych został DAWID NOWETA – uczeń klasy 4a.

Natomiast tytuł MISTRZOWSKIEJ KLASY  W TABLICZCE MNOŻENIA zdobyła klasa 4B.

Gratulujemy i zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia wszystkich uczniów, nie tylko klas czwartych! 🙂

Nauczycielki matematyki