26 kwietnia 2024 14:12

Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego z okazji Święta Szkoły

Historia Szkoły Podstawowej nr 2 jest długa i bardzo ciekawa. Zaczyna się już w czasach międzywojennych. Uroczystość nadania imienia szkole miała miejsce 7 maja 1972 roku. Podczas niej uczniowie i nauczyciele zasadzili pamiątkowe drzewko pod którym zakopano butelkę z dokumentem nadania imienia szkole.

Z okazji kolejnej rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika i święta patrona naszej szkoły, corocznie organizujemy konkurs plastyczny nawiązujący tematycznie do postaci i pracy polskiego astronoma.

Celem konkursu było popularyzowanie tradycji święta szkoły, wzbogacanie wiadomości        o patronie i o szkole, stworzenie okazji do zaprezentowania własnych pomysłów i technik, rozbudzenie kreatywności i inwencji twórczej dzieci.

Na konkurs wpłynęło 27 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas: zerowych,         pierwszych, drugich i trzecich. Autorzy zaprezentowali portrety, patrona jako naukowca, ułożyli i zapisali krzyżówkę z hasłem „Mikołaj Kopernik”.

Mamy nadzieję, iż wzięcie udziału w konkursie sprawiło wszystkim wiele przyjemności         i pozwoliło rozwinąć talenty plastyczne oraz poszerzyć swoją wiedzę o tym wielkim polskim uczonym.

Jury biorąc pod uwagę, po pierwsze zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość, wrażenie artystyczne, a także estetykę wykonania, nagrodziło i wyróżniło następujące prace  w kategoriach wiekowych:

UCZNIOWIE  KLASY 0

I  MIEJSCE:     Anna Kwak 0a

II  MIEJSCE:    Magdalena Budziak 0a

III  MIEJSCE:   Maciej Budziak 0a

Karolina Dziedzic 0a

Lena Górz  0a

Aleksandra Chudoba  0a

UCZNIOWIE KLAS I

I  MIEJSCE:   Patrycja Pyciak 1a

II  MIEJSCE:  Oliwia Walkosz 1a

III  MIEJSCE: Oskar Budz 1a

Łucja Klocek 1a

Daria Pyzowska 1a

UCZNIOWIE KLAS II

I  MIEJSCE:   Tola Nałęcz-  Kęszycka 2a

II  MIEJSCE:  Zofia Jasica 2a

III  MIEJSCE: Hanna Hadowska  2a

WYRÓŻNIENIA:

Zofia Frączek 2a, Martyna Mikołajczyk 2a, Albina Repetiuk 2a, Julia Leśnicka 2a, Weronika Fuła 2a, Marcel Tynus 2a, Oskar Szarek 2a,Tymotusz Trojan 2a, Jagoda Kamieniecka 2a,  Maksymilian Gałdziński- Nocula 2a, Ada Kowal 2a.

UCZNIOWIE KLAS III

I  MIEJSCE:    Eliza Morawa 3a

II  MIEJSCE:  Aleksandra Maciaszek 3a

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły.

Dziękuję wszystkim uczniom za przygotowanie prac.

Organizator: Mariola Gąsior