2 maja 2024 19:34

Uroczystość Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Szkolna uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, miała miejsce w naszej szkole 29 kwietnia na sali gimnastycznej.
Uczniowie klas: 4a, 4b pod kierunkiem wychowawczyń Pani Ewy i Moniki przygotowali i przedstawili spektakl słowno-muzyczny. Nad fachową oprawą muzyczną czuwała nauczycielka muzyki – Pani Ewa.
Krótkie scenki historyczne uzupełnione narracją przybliżyły w sposób dla wszystkich ciekawy główne założenia Konstytucji 3 maja oraz historię jej powstania. Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty poezji oraz piękne pieśni patriotyczne. Oprawa plastyczna doskonale wkomponowywała się w tę uroczystość za co dziękujemy Pani Wioli i Agnieszce.

Ta szkolna akademia na pewno spowodowała, że nikt z uczniów nie miał wątpliwości, jakie święto obchodzimy trzeciego maja i dlaczego jest dla nas Polaków tak ważne.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włożony trud w przygotowanie akademii.