10 maja 2021 05:08

LaureatkaMałopolskiego Konkursu Prac Matematycznych

Uczennica naszej szkoły Magdalena Bachleda- Żarska z klasy 8c otrzymała tytuł  laureataMałopolskiego Konkursu Prac Matematycznych, organizowanego przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne oddział w Krakowie.W tym roku szkolnym Magdalena napisała pracę pt. „Trzy boki …, trzy kąty… , czyli trójkąty…”, z której można się dowiedzieć o  m.in. figurach niemożliwych i trójkącie Pernose’a, okręgu dziewięciu punktów, trójkątach Kappa, barycentrum. Prace na konkurs wpływają z całego województwa małopolskiego i są oceniane przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego,  Pedagogicznego, Rolniczego oraz Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie.

Gratulujemy !!!

 

 

Skip to content