18 maja 2021 21:16

Planetarium w naszej szkole – klasy 0-3

Ruszamy z pierwszym, a później z kolejnymi cyklami Rady Rodziców oto pierwszy cykl Rady Rodziców pod tytułem  : CO WARTO WIEDZIEĆ

 

Szanowni Państwo !

Żeby nauka naszych dzieci w szkole była atrakcyjniejsza w tym miesiącu Rada Rodziców proponuje : PRZYJAZD DO NASZEJ SZKOŁY NAJWIĘKSZEJ W POLSCE KOPUŁY MOBILNEGO PLANETARIUM

Do kopuły mieści się swobodnie:

– 75 przedszkolaków lub

– 60 dzieci z klas “0”- III

Seans trwa godzinę lekcyjną, czyli 45 minut.

Kopuła jest stale wentylowana i klimatyzowana lub ogrzewana w razie potrzeby.

Firma korzysta ze specjalistycznego projektora ustawionego w środku kopuły, który wyświetla obraz dookoła głowy.

Seanse dostosowane są do wieku uczestników i podstawy programowej danego rocznika.

Klasy I-III: “Rakietą do Planet” – Seans dla klas młodszych jest pełny emocji i zabawy. Klaszczemy, żeby rakieta wystartowała, uczymy się piosenki o planetach, wspólnie odliczamy itp. Zwiedzając Układ Słoneczny poznamy nasze planety z bliska. Dowiemy się ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwujemy, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca.

Poznamy Znaki Zodiaku i zaobserwujemy wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego

Jeżeli dzieciom się spodoba to następnym razem możemy zamówić kolejne seanse .

dla dzieci klas młodszych i przedszkolaków:

„MAŁA GWIAZDKA, KTÓREJ SIĘ UDAŁO” – Rodzi się mała gwiazdka, nie wie gdzie jest , kim jest , jak ma na imię. Gwiazdka zwiedza kosmos i spotyka na swojej drodze różne inne gwiazdy, od których dowiaduje się, że gwiazdy mają różne rozmiary i kolory i dlaczego tak jest ? . Gwiazdka dowiaduje się , że ma swoje planety i poznaje się z nimi, i że oprócz Planet w kosmosie można spotkać Planety Karłowate, Asteroidy, Komety i wiele wiele więcej obiektów. Planety nadadzą imię dla Gwiazdki i wspólnie poznają swoje miejsce wewnątrz Galaktyki: Droga Mleczna.

ZACZAROWANA RAFA – Kaluoka’Hina

Ogrom oceanów naszej planety zawiera niewyobrażalne tajemnice. Jedną z najcenniejszych jest Kaluoka’hina – Zaczarowana Rafa, której magia chroni ją przed odkryciem przez ludzi. Kolorowi mieszkańcy Kaluoka’hiny zawsze żyli w pokoju… aż do wybuchu wulkanu i spełniającej się przepowiedni. To jest czas na młodego Jake i jego paranoicznego kolesia Shorty, aby przywrócić magię Kaluoka’hina. Ich jedyna przewaga: starożytna legenda opowiadająca o dotknięciu księżyca. Ale jak ryba ma dotknąć księżyca? To tylko jedna z intrygujących zagadek, które Jake i Shorty muszą rozwiązać w swojej najbardziej ekscytującej przygodzie: misji ratowania ich ukochanej Rafy.

ŻYCIE DRZEW

W animowanym filmie Życie Drzew biedronka o nazwie “Dolores” i dziwaczny świetlik zwany “Mike” zabiera widza w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew.

Z perspektywy owadów, pełen pasji seans ujawnia magię mikrokosmosu. Na ich wycieczce te dwa zabawne owady omawiają przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawią się i w zabawny sposób zdradzają nam różne sekrety przyrody:

Jak rośliny pobierają pokarm ze słońca?

Jak rosną?

Jak woda dostaje się z korzeni na szczyt korony?

I w jaki sposób to wszystko umożliwia życie na naszej ziemi?

Rozrywka i edukacja są wplecione w wyjątkowy fenomenalny efekt filmowy. Będąc jednocześnie atrakcyjnym i pouczającym. Ta kombinacja tworzy niepowtarzalny efekt uczenia się.

Oglądając Życie Drzew widz staje się częścią narracji, zanurza się w nigdy wcześniej nie widzianym świecie drzew i dowiaduje się o ich największym znaczeniu dla naszego życia. Zaprzyjaźnione postacie z owadów, Dolores i Mike, z ich wyraźnie ludzkimi cechami są wzorami nie tylko dla dzieci.

Koszt to tylko 8 zł za każdego dziecko, pozostałą kwotę dopłaci Rada Rodziców z funduszu ( tzw. komitetu rodzicielskiego ).

Wpłaty należy dokonywać u Wychowawców i Trójek klasowych w terminie do 30 listopada 2019 r.

 

 

RADA RODZICÓW SP 2 w NOWYM TARGU

Skip to content