26 kwietnia 2024 10:22

Opatrunek na ratunek

Od poniedziałku 21 października Szkolny Wolontariat rozpoczął akcję Opatrunek na Ratunek.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy,

Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i na wizytę u miejscowego lekarza.

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Misyjne szpitale w Afryce potrzebują bandaży, gaz, plastrów.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji.

Opatrunki w naszej szkole zbierają każdego dnia wolontariusze.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu

p. Marta Westrych

p. Ewa Kowal

p. Renata Kwak