24 czerwca 2021 13:24

Majowe święta

Tegoroczna majówka będzie inna niż wszystkie.

 Nie zapominamy jednak, że jest to wyjątkowy czas, w którym powinniśmy celebrować nasz patriotyzm, pokazać, że ojczyzna jest dla nas ważna.

Przed nami czas świąt majowych:

– 1 maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy oraz rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,

– 2 maja – obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych,

– 3 maja – obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego.

 -8 maja – to Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzony jest w wielu krajach Europy. W Polsce ustanowiony przez Sejm RP w roku 2015 w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

 

Czy znacie nasze symbole narodowe?
– Flaga – składa się z dwóch równoległych pasów w kolorze białym i czerwonym.

– Godło – Orzeł Biały ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozłożonymi skrzydłami, na tarczy o czerwonym polu.
 Hymn – Mazurek Dąbrowskiego, do którego słowa napisał Józef Wybicki. Pieśń ta stała się oficjalnym hymnem państwowym w 1927 roku.

 

Wywieśmy flagi – bądźmy dumni!

 

Witaj majowa jutrzenko

GALERIA

Skip to content