24 czerwca 2021 11:41

Wizyta zawodoznawcza w Firmie Wojas – 16.10.19

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela doradztwa zawodowego Pani Agnieszki Batkiewicz wybrali się na wizytę zawodoznawczą do firmy WOJAS, gdzie dzięki uprzejmości firmy mogli zwiedzić zakład produkcyjny i zapoznać się z kolejnymi etapami produkcji obuwia.

Obejrzeliśmy dział projektowania, szwalnię, montażownię. Mieliśmy okazję zapoznać się  w laboratorium z  procedurami sprawdzania wytrzymałości obuwia oraz jakości użytych do jego produkcji materiałów, dowiedzieliśmy się jak funkcjonują i czym zajmują się poszczególne działy ( projektowania, produkcji, sprzedaży, logistyki, finansowo-księgowy, kadr i płac, reklamacji, zaopatrzenia). Wizyta zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Dziękujemy firmie, a w szczególności Pani Ewie Worwie i Panu Sławomirowi Strycharzowi za przybliżenie tajników działania jednego z najbardziej znanych zakładów produkcji obuwia na Podhalu.

 

 

Ze strony internetowej firmy:

 

Dziś Wojas S.A. jest jednym z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1500 osób

Skip to content