28 marca 2024 21:22

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

24 stycznia 2023 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Członkiem Młodzieżowej Rady może być uczeń od 7 klasy szkoły podstawowej będący mieszkańcem Miasta Nowy Targ wyłoniony w wyborach.
Termin zgłaszania kandydatów oraz kampania wyborcza trwa do dnia 17 stycznia 2023 r.

Odpowiednie druki zgłoszenia kandydata można pobrać u opiekuna wyborów p. Anny Matyi lub wychowawców. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Okręgowa Komisja Wyborcza w naszej szkole.

Zachęcamy do kandydowania!

Młodzieżowa Rada Miasta jest reprezentacją młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Nowy Targ. Celem działania Młodzieżowej Rady jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych. Do jej zadań należy m.in. rozwijanie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, integrację i współpracę środowisk młodzieżowych na terenie Miasta Nowy Targ. Rada ma nauczyć aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, reprezentować interesy młodzieży wobec instytucji publicznych i pozarządowych, inicjować i promować działania o charakterze społecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym i ekologicznym.

Młodzieżowa Rada Miasta