25 kwietnia 2024 12:20

Odblaskowa Szkoła

W ramach XII Edycji Konkursu Odblaskowa Szkoła podjęliśmy różne działania, akcje oraz  inicjatywy mające na celu promowanie odblasków.

Uczniowie:

• robili własnoręcznie odblaski
  • zachęcali osoby starsze do noszenia odblasków
  • poprzez zabawy ruchowe pogłębiali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • brali udział w konkursach przygotowanych przez nauczycieli
  • brali udział w akcji “Widać mnie z daleka!”
  • tworzyli gazetki tematyczne
  • pogłębiali swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w świetlicy szkolnej oraz. na lekcjach wychowawczych…

3 i 5 października uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, chcąc zadbać o seniorów z najbliższego otoczenia własnoręcznie wykonywali  odblaski dla babć i dziadków oraz odblaskowe zawieszki na plecaki. W ten sposób zyskali modną ozdobę i zarazem  powiększyli liczbę posiadanych odblasków. Również na początku wspomnianego miesiąca, został zorganizowany szkolny  konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym  pt. „Bądź bezpieczny – noś odblaski”  mający na celu zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania pieszych. Dzieci wykonywały prace w dowolnej technice prezentując m.in. jaką rolę spełniają odblaski.