28 marca 2024 16:03

18. konkurs międzyszkolny wiedzy o Stolicy Podhala

W „5-tce” zjawiły się wybrane wcześniej trójki klasowe ze szkół numer 2, 3, 5 i 11. Uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych. Wśród nich były następujące konkurencje: droga do gwiazd (slalom między pachołkami z kijem do unihokeja i ziemniakiem oraz strzał między słupki), rzut kapeluszem na słupek, oraz slalom z 18 ziarenkami fasoli w ręce aż do komisji. W międzyczasie uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane z Nowym Targiem.

Kolejne konkurencje odbyły się już w grupach – były to: opisanie elementów stroju góralskiego, krzyżówka, quiz czy też wylepienie plasteliną z wykrojonego wzoru kapelusza góralskiego, a także rozpoznawanie z zamkniętymi oczami rzeczy – podkowa, kierpce i spinka.

Wszystko te zmagania były oceniane i punktowane. Nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, w budynku i tekst „MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY NOWYM TARGU 11 2”

Źródło: