19 kwietnia 2024 21:36

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniach 28 lutego i 1 marca 2022r. w naszej szkole, jak co roku, dla uczniów klas         1 – 3 odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Owoce
i warzywa”.

Celem konkursu było:

• rozwijanie umiejętności recytatorskich,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,
  • prezentacja umiejętności uczniów,
  • kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i ojczystego języka,
  • popularyzacja poezji jako szczególnej formy wypowiedzi
  • poznawanie humoru w literaturze.

W konkursie brało udział 14uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru wierszy, których

bohaterami były owoce i warzywa. Prezentowaną recytację oceniono stosując pięciostopniową skalę (1 – 5). Na ocenę miały wpływ następujące kryteria: poprawna wymowa i intonacja, tempo, dobór tekstu i jego interpretacja, umiejętność gry aktorskiej podkreślona odpowiednim strojem, rekwizytem, ruchem scenicznym, ogólnym wyrazem artystycznym.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, która wyłoniła spośród uczestników Mistrzów Recytacji na poszczególnych poziomach.

W kategorii klas I:

I miejsce – Filip Bazuń 1a, Patrycja Pyciak 1a, Oliwia Walkosz 1a,

II miejsce- Gabriela Karpiel 1b, Błażej Biel 1b, Wojciech Sejud 1b, Klaudia Klimowska 1a

W kategorii klas II i III

I miejsce- Zofia Frączek 2a, Martyna Mikołajczyk 2a, Weronika Fuła 2a, Zofia Jasica 2a,

II miejsce- Liliana Balara 3b,

III miejsce- Wiktoria Mirek 2b, Antoni Wójciak 3b,

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Organizatorzy konkursu: Agata Mazur, Mariola Gąsior