26 września 2023 11:27

Z życia szkoły

Ślę te piękne życzenia dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.

Życzy:

Irena Hornik

———————————————————————————–

Czasopisma w bibliotece

Serdecznie zapraszamy do czytania prenumerowanych czasopism, zwłaszcza na długich przerwach.

Do dyspozycji są:

“Świerszczyk”, “Victor Junior”, “Biblioteka w szkole” i “Wiadomości historyczne”.

———————————————————————————–

Narodowe czytanie Ballad i Romansów

W pierwszym tygodniu września włączyliśmy się w akcję “Narodowego czytania Ballad i Romansów” A. Mickiewicza.

Uczniowie odwiedzający bibliotekę mieli okazję wysłuchać tych utworów. Akcja jest kontynuacją roku Romantyzmu Polskiego 2022.

———————————————————————————–

Słyszeliście o Dniu Kropki? 🟣🤔 Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Wszystko zaczęło się od pewnej małej, nieśmiałej dziewczynki Vashtii, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania święta kreatywności czyli Dnia Kropki. 👉 https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ&t=108s Zerówkowicze z naszej Szkoły, również obchodziły ten dzień. Dużo się działo.Zdjęcia poniżej. 🤭 Koniec. I kropka! 😉 Galeria

———————————————————————————–

Półkolonia 2022/23

———————————————————————————–

Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…

 

Oblani słońcem i z uśmiechami na twarzy zakończyliśmy kolejny rok nauki. Kolejny „dziwny” rok, obfitujący w przykre wydarzenia. Miejmy jednak głowy podniesione wysoko, otwarte umysły i nie ustawajmy w drodze ku lepszemu.

Udanych Wakacji!!!

GALERIA

LINK

———————————————————————————–

Dnia 22 czerwca uczniowie klasy 1 a i 2 a pojechali do Wioski Indiańskiej.
Tam powitali uczniów gospodarze wioski w indiańskich strojach i zaprowadzili do naturalnej wielkości, malowanych, w pełni wyposażonych  tipi. Dzieci mogły zobaczyć szałas pary (indiańską saunę), warlodge – specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele innych rzeczy. Uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc w: strzelaniu z łuku, rywalizując na równoważni Szoszonów,  biorąc udział w wyścigach kręciołków, a na koniec uczniowie mogli spokojnie zasmakować kiełbasek z grilla.

Zdjęcia

———————————————————————————–

W dniu 21.06.2022 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia IX Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Na ręce organizatora Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego wpłynęło ponad 1200 prac z całego świata. Uczeń naszej szkoły Marek Gierat (klasa VIII d) jest laureatem tego konkursu. Zajął 3 miejsce w kategorii – projekt serii banknotów. Wraz z opiekunem panią Małgorzatą Żemba brał udział w tym pięknym wydarzeniu i odebrał nagrodę. Na uwagę zasługuje fakt, że jednym z gości tej gali była córka rotmistrza Witolda Pileckiego – pani Zofia Pilecka-Optułowicz. Markowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria

———————————————————————————–

7.06.2022r. uczniowie klasy 3b w ramach zdobycia II miejsca w Pikniku Zdrowia udali się na zaproszenie właścicieli restauracji PARMEZZAN w Nowym Targu na smaczny poczęstunek. Pizza była wyśmienita, polecamy! Galeria

———————————————————————————–

W dniu 13.06 klasa 3a wybrała się na wycieczkę do🦖 Parku Rozrywki w Zatorze.🤩🚎

 Na początku naszej wycieczki uczniowie udali się do kina 5D🌠, w którym obejrzeli film na temat tego, jak ogromne gady żyły na Ziemi i jak to się stało, że wyginęły. 🦕Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca życie dinozaurów. Wśród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów. 🦖Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki, a nawet sika lub pluje jadem, dlatego przechadzka po tej ścieżce edukacyjnej sprawiła, że można było poczuć się tak, jakbyśmy przenieśli się w przeszłość lub do filmu „Jurassic World”🤯😱. W dalszej kolejności zwiedzaliśmy Park Mitologii.🧞‍♀️Wybraliśmy się w świat mitów łodzią. Pływając słuchaliśmy opowieści o mitycznych bogach, boginkach, potworach.🧜‍♀️ Po obiedzie 🍛 czekały na nas kolejne atrakcje z chwilą szaleństwa w lunaparku. 🎡Widzieliśmy również dom do góry nogami, który również obejrzeliśmy od środka. 🐾Na koniec uczestnicy wycieczki odwiedzili Park Owadów. Ekspozycja przedstawiała figury owadów pochodzących z różnych zakątków.🕷🦗🦋🐞🐜🪰

Wszyscy wrócili zadowoleni, z głowami pełnymi wspaniałych wspomnień …🌴

 

GALERIA

———————————————————————————–

XXXVIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI „ECHA POETICA”

12 maja w SP11 odbył się rejonowy etap wojewódzkiego konkursu recytatorskiego ,,Echa Poetica”. Spośród 19 uczestników z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego jury wyłoniło spośród 19 kandydatów po trzech laureatów w kategorii klas IV – VI oraz VII – VIII, którzy 31 maja będą reprezentować rejon w finale w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Uczniowie prezentowali wybrany wiersz oraz fragment prozy.

W kategorii klas IV – VI:
1 msc. zajęła  Zofia Łojas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu

———————————————————————————–

Wycieczka 3b do Kopalni Soli w Wieliczce       

                 Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią pilnie nadrabiamy zaległości… We wtorek 17 maja 2022r. wyruszyliśmy na wycieczkę do słynnej w całej Polsce Kopalni Soli w Wieliczce. W Parku św. Kingi zjedliśmy śniadanie, aby w pełni sił wyruszyć w głąb kopalni. Podczas zwiedzania z panem przewodnikiem przeszliśmy ponad trzykilometrową trasę i zeszliśmy na głębokość 135m. Poznaliśmy historię i tajemnice kopalni jak również przypomnieliśmy sobie legendę Św. Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby solne i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica dedykowana św. Kindze i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Na zakończenie zwiedzania zjedliśmy posiłek i zakupiliśmy pamiątki, a następnie wyjechaliśmy windą na powierzchnię. Spacerkiem udaliśmy się do pobliskiej Tężni Solankowej uwalniającej naturalną mgłę solną wykorzystywaną do inhalacji dróg oddechowych, aby skorzystać ze zdrowych walorów wielickiej soli. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcia, które będą nam przypominały o tym wspaniale spędzonym dniu. Uśmiech na twarzy i zadowolenie  uczniów były wyrazem przyjemnie, wesoło i pożytecznie spędzonego czasu.

                                                                                            Wychowawca klasy Mariola Gąsior

GALERIA

———————————————————————————–

Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego z okazji Święta Szkoły

LINK

———————————————————————————–

Uroczystość 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem pocztu sztandarowego naszej Szkoły. 🇵🇱🤍❤️🇵🇱

Galeria

———————————————————————————–

Nauka malowania portretu

Klasa VIA przygotowania do konkursu Portret Patrona Szkoły 🙂

Przygotowania do konkursu Portret Patrona Szkoły klasy V c

                                       

Wiosenne prace klasy IVa

                           

———————————————————————————–

27.05 W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły odwiedzili Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022. Na terenie Tauron Areny w Krakowie mogli zapoznać się nie tylko z ofertą szkół ponadpodstawowych i wyższych w Małopolsce, ale także przyjrzeć się z bliska zawodom z wielu branż obserwując i uczestnicząc w interaktywnych prezentacjach 8 branż: handlowo-usługowej, budowlanej i energetyczno-chemicznej, elektryczno- informatycznej, mechaniczno-transportowej, medyczno-społecznej, rolno-leśnej, turystyczno-gastronomicznej oraz mundurowej. Ósmoklasistom życzymy sukcesów na egzaminach i przemyślanego wyboru ścieżki edukacyjnej. Galeria

———————————————————————————–

3 maja – rocznica Uchwalenia Konstytucji 1791 r.

———————————————————————————–

Józef R. Wybicki napisał słowa “Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w 1797 r. Pieśń ta jest naszym narodowym hymnem. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem Józefa Wybickiego.

 Muzeum Hymnu Narodowego mieści się w Będominie.

———————————————————————————-

BIBLIOTEKA WITA I ZAPRASZA DZIECI Z UKRAINY

  • wyprawka: podręczniki
  • przyjazna atmosfera
  • bezpieczna przystań
  • strefa ciszy
  • odpowiedni dobór literatury: książka obrazkowa, komiksy

———————————————————————————–

W środę 13 kwietnia uczniowie klasy 3 “a”  zaprezentowali wielkanocne przedstawienie dla zerówki i klas I-IV oraz zaproszonych gości w osobach Pani Dyrektor, przedstawiciela Rady Rodziców wraz z rodzicami i nauczycieli. Podczas występu dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, przypomniały tradycje i zwyczaje wielkanocne.

Po inscenizacji nie zapomniano wręczyć nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego “Warzywa i owoce”, przed społeczności szkolną.

Dzięki atmosferze świątecznej, wiosna już na dobre zagościła w naszych sercach, oby jeszcze zechciała pozostać z nami za oknem…

 

Galeria

Filmik

———————————————————————————–

Żywa lekcja przyrody…

Galeria

———————————————————————————–

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim czytelnikom, nauczycielom, pracownikom składamy życzenia zdrowia, odpoczynku.

Życzy nauczyciel bibliotekarz

A w wolnej chwili -> krzyżówka

Brak opisu.

———————————————————————————–

Brak opisu.

2 kwietnia – Dzień Książki dla dzieci

Po raz pierwszy obchodzony był ten dzień w 1967 r. Pomysłodawcą Jelly Lepmom, założycielka IBBY.

W tym dniu przedszkolaki miały spotkanie, które pozwoliło dzieciom zapoznać się z twórcami literatury dziecięcej np. J. Tuwim, J. Brzechwa, W. Chotoniska, H. Jamiszewska, C. Collodi, H. Andersen, Braci Grimm i inni.

Również nauczyciel głośnio przeczytał fragment wybranej książki dla dzieci.

———————————————————————————–

KONCERT w SZKOLE MUZYCZNEJ

MUZYKA  UWRAŻLIWIA NA PIĘKNO, POMAGA OBSERWOWAĆ I RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM, UCZY SKUPIENIA KOORDYNACJI.

Pilnie nadrabiamy zaległości spowodowane izolacją w obcowaniu z „Kulturą”. Na odmianę uczestniczyliśmy w pięknym koncercie pt. „I Ty możesz grać, jak my” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej, którzy opanowali tę ciężką sztukę gry na instrumentach.

Gratulujemy!

 

Celem audycji było rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci,  szacunek do kultury, właściwe zachowanie podczas  koncertu, pokaz i gra utworów przeznaczonych na instrumenty dęte i klawiszowe między innymi: flecie, trąbce, oboju, pianinie.  Szczególnym zainteresowaniem cieszył się „Marsz weselny” F. Mendelssohna zagrany przez ucznia  na organach.

Wreszcie mogliśmy  nacieszyć duszę, oczy, serce pięknymi dźwiękami otulającymi nasze uszy. Warto było!

GALERIA

Nauczyciele klas I-III

———————————————————————————–          

Wyjście do MCK.

Wraz z nastaniem Wiosny🍃 i po długiej przerwie spowodowanej pandemią wzrósł nasz apetyt na wyjście z murów szkolnych i zaznania emocji płynących prosto z desek teatru. Uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami 🚶🚶‍♂️ udali się do nowo wyremontowanego Miejskiego Centrum Kultury 🏛 na spektakl teatralny pt. „Czarodziejski ołówek”✏️ w wykonaniu profesjonalnych aktorów z wrocławskiego teatru. Sztuka rozprawiała o tym, że nie potrzebne nam są czary, warto w życiu  kierować się dobrym sercem❤️, była to dla nas bardzo ważna lekcja na przyszłość.  Dzieci z wielkim entuzjazmem  reagowały i wchodziły w interakcję z aktorami, bawiąc się przy tym wyśmienicie.                                                                                                                                   

Nauczyciele klas I-III 👩‍🏫🧑‍🏫👨‍🏫

Galeria

———————————————————————————–

21 marca Kalendarzowa Wiosna

“Idzie wiosna

Krok, za krokiem,

Tu coś kładzie,

Tam coś sypie…”

 

O wiośnie w literaturze:

“Powitanie wiosny” M. Konopnicka,

“Przyjście wiosny” J. Brzechwa,

“Ogród” M. Pawlikowska – Jasnonewska,

“O wiośnie” B. Lewandowska,

“Zielono nam w głowie” K. Wierzyński,

“Wiosna” B. Leśmiana i inni…

Tulips, Daffodils, Flowers, Field, Meadow, Colorful

———————————————————————————–

Książki na wiosenny, wolny czas /ferie zimowe, wiosenne weekendy/

– Seria “Operacja”

– Seria “Jeżycjada”Autograf

– Seria Polscy Autorzy Dzieciom

– Seria “Nela”Nela Mała reporterka - książki, audiobooki, ebooki - Empik.com

– Seria “Dziennik Cwaniaczka”

– Seria “Zwiadowcy”Ruiny Gorlanu. Cykl Zwiadowcy. Księga 1 (e-book) - John Flanagan - Ebook w SwiatKsiazki.pl

– Seria “Mam przyjaciela”Mądra mysz - Mam przyjaciela.Mam przyjaciela kierowcę autobusu (Ralf Butschkow) książka w księgarni TaniaKsiazka.pl

———————————————————————————–

3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarza

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbywało się spotkanie uczniów ze świetlicy szkolnej, podczas którego nauczyciel opowiedział o wielu pisarzach, ich ciekawych bibliografiach, ciekawostkach oraz wybitnych Laureatach Literackiej Nagrody Nobla. Polacy mogą się poszczycić wieloma wspaniałymi pisarzami znanymi na całym świecie np.

H. Sienkiewicz, Ilustracja

B. Prus,Ilustracja

W. Reymont, Ilustracja

S. Mrożek Ilustracja

“Kto czyta, żyje wielokrotnie”

———————————————————————————–

O patronie szkoły – Mikołaju Koperniku w naszej bibliotece

19 lutego była 549 rocznica urodzin M. Kopernika wybitnego człowieka. W naszej bibliotece mamy stałą gazetkę o patronie.

———————————————————————————–

Szkolny Konkurs Recytatorski 2022

———————————————————————————–

Rok 2022 rokiem Romantyzmu Polskiego

W bibliotece posiadamy wiele utworów polskich romantyków:

“Pan Tadeusz” A. Mickiewicza

“Balladyna” J. Słowackiego

“Wybór poezji romantycznej”

———————————————————————————–

Biblioteka w statystykach

czyli krótkie podsumowanie I semestru 2021/22

Zbiory biblioteczne ilościowo: 20140 vol.

zbiór podręczników: 6 874

Zbiory wartościowo: 210,454,89 zr

W okresie sprawozdawczym udostępniono 862 książek

Czytelnię odwiedziło: 41 osób

Nauczyciele wypożyczyli: 105 książek

 

Najlepsi czytelnicy z “Konkursu Czytelniczego”

klasa 3 b – 167 książek

klasa 2b – 78 książek

klasa 2a – 68 książek

Najważniejsze wydarzenia w bibliotece:

– wydawanie całej szkole podręczników,

– Dzień Głośnego Czytania,

– Październik Miesiącem Biblioteki Szkolnej,

– Dzień Postaci z Bajek,

– Patron Roku 2021,

– M. Konopnicka Patronem roku 2022,

– 2022 rok Romantyzmu Polskiego,

– Odbywały się spotkania czytelnicze oraz gazetki okolicznościowe.

———————————————————————————–

Patronka roku 2022 Maria Konopnicka

———————————————————————————–

Nowości w bibliotece

———————————————————————————–

Czasopisma w bibliotece

———————————————————————————–

W poniedziałek odbyło się spotkanie klasy 3 a i 3 b. Tym razem po zapoznaniu z biblioteką i przeczytaniu książki “Baśnie klasyczne i legendy polskie”, zadaniem uczniów było namalowanie w zespołach okładki dla wybranej przez klasę baśni i legendy.

 

———————————————————————————–

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek w związku z tym uczniowie klas 1, zapoznali się z biblioteką, zostały założone im ich indywidualne karty.

———————————————————————————–

Zabawy z książkami

Biblioteka szkolna zachęca do zabawy.

Polecane materiały dotyczą książek znanych i mniej znanych. Aby rozwiązać niektóre z zadań, będzie potrzebna pomoc osoby dorosłej.

Miłej zabawy życzą bibliotekarze.

———————————————————————————–

LIST OTWARTY DO RODZICÓW

Szanowni Państwo !

Wasze dzieci są czytelnikami biblioteki szkolnej. Mogą samodzielnie korzystać  ze zbiorów, zasobów.

Każde dziecko, już od klasy 1, może korzystać z biblioteki, samo wybrać książkę do czytania.

Może też zawsze liczyć na pomoc n-la bibliotekarza. Zwracam się do Państwa z prośbą .

W czerwcu nasza szkoła  przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jego głównym celem jest podnoszenie poziomu aktywności czytelniczej uczniów

i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Zadaniem szkoły jest wytwarzanie silnej motywacji do lektury i uczynienie z czytania zajęcia atrakcyjnego.

Wychowanie do lektury nie należy wyłącznie do zadań szkoły. Wymaga ono powszechnego zainteresowania.

Z pewnością musi się odbywać  przy pomocy i zaangażowaniu rodziców.

Jest na to sposób- czytajmy dzieciom.

Dlatego zachęcamy do czytania razem z dzieckiem, na dobranoc .

W ten  sposób zachęcamy do samodzielnej lektury.

Liczymy na Państwa współpracę, życząc cierpliwości i wytrwałości we wspólnym czytaniu dzieciom.

 

Z wyrazami szacunku :   

nauczyciel bibliotekarz mgr Irena Hornik

 

———————————————————————————–

29.09 Dzień Głośnego Czytania

Tym razem do biblioteki na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy 2 a i 2b. Podczas lekcji nauczyciel bibliotekarz przeczytał “Opowieści z dobrego lasu”. Po dyskusji związanej z przeczytaną lekturą uczniowie wykonali ilustrację do bajki.

———————————————————————————–

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2021/22

Poniedziałek 7:30 -14:15 i 14:00-16:00

Wtorek 7:30 -13:30

Środa 7:30 – 14:30

Czwartek 7:30 -13:30

Piątek 7:30 -11:45

———————————————————————————–

Zasady pożyczania podręczników

———————————————————————————–

Zajęcia z plastyki na boisku szkolnym pod okiem Pani Ewy Rapacz.

GALERIA

———————————————————————————–

Pomysł na zajęcia z plastyki pt. “Marzenia o wakacjach” pod pieczą Pani Dominiki Leśniak.

GALERIA

 

Skip to content