19 kwietnia 2024 04:26

„Pierwsze abecadło”

„Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek .

Pierwsze Abecadło zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej 1a i 1b, do smakowania dobrej literatury i sztuki. Ciekawe teksty o tematyce bliskiej dzieciom, przeplatają się z najwyższej klasy ilustracją. „Czytanie” obrazów jest tak samo fascynujące jak czytanie wyrazów.

Instytut Książki