29 marca 2024 01:57

Wyniki z konkursu plastycznego z okazji Święta Szkoły

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu plastycznego z okazji Święta Szkoły

Historia Szkoły Podstawowej nr 2 jest długa i bardzo ciekawa. Zaczyna się już w czasach międzywojennych. Uroczystość nadania imienia szkole miała miejsce 7 maja 1972 roku. Podczas niej uczniowie i nauczyciele zasadzili pamiątkowe drzewko pod którym zakopano butelkę z dokumentem nadania imienia szkole.

Z okazji kolejnej rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika i święta patrona naszej szkoły, corocznie organizujemy konkurs plastyczny nawiązujący tematycznie do postaci i pracy polskiego astronoma.

Celem konkursu było popularyzowanie tradycji święta szkoły, wzbogacanie wiadomości o patronie i o szkole, stworzenie okazji do zaprezentowania własnych pomysłów i technik, rozbudzenie kreatywności i inwencji twórczej dzieci.

Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas: zerowych (5 prac), pierwszych (9 prac), drugich (12 prac) i trzecich (4 prace). Autorzy zaprezentowali portrety, patrona jako naukowca, ułożyli i zapisali krzyżówkę z hasłem „Mikołaj Kopernik”.

Mamy nadzieję, iż wzięcie udziału w konkursie sprawiło wszystkim wiele przyjemności i pozwoliło rozwinąć talenty plastyczne oraz poszerzyć swoją wiedzę o tym wielkim polskim uczonym.

Jury biorąc pod uwagę, po pierwsze zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość, wrażenie artystyczne, a także estetykę wykonania, nagrodziło i wyróżniło następujące prace  w kategoriach wiekowych:

UCZNIOWIE  KLASY 0

II MIEJSCE: PAWEŁ KLAMERUS   3A

MACIEJ KRACHULEC                      3A

SEBASTIAN PIERZCHAŁA              3B

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły.

Dziękuję wszystkim za przygotowanie prac.

Organizator: Mariola Gąsior