23 kwietnia 2024 22:36

Zadania 43

Witam Was.

Tematem dzisiejszego dnia będzie rodzina.

1. Porozmawiajcie z rodzicami na temat swojej rodziny:

·       Kto należy do twojej rodziny?

·       Z ilu osób składa się wasza rodzina?

·       Co łączy ludzi należących do jednej rodziny?

·       Dlaczego każdemu człowiekowi potrzebna jest rodzina?

·       Jaka jest rola mamy, a jaka taty w rodzinie?

·     Co wy, jako dzieci, możecie zrobić na rzecz waszej rodziny i rodziców?

2. W podręczniku na str. 130 mamy tekst do samodzielnego czytania. Postarajcie się przeczytać go sami. W  przypadku trudności poproście rodzica o pomoc. Następnie odpowiedzcie na pytania , które są pod tekstem.

3. W ćwiczeniach na stronie 51 mamy tam 2 ćwiczenia. Postarajcie się je rozwiązać. Pomocna będzie wyklejanka.

4. Dzieci dla mam budowały różne budowle z klocków. Postarajcie się policzyć z ilu klocków dzieci wykonały swoje budowle. Ćwiczenia str. 50.

5. Potrzebny będzie nam teraz zeszyt do „matematyki”.  Działania do zadań i wyniki zapisz w zeszyciku.

Zadanie 1.  Mama dostała od swojej córeczki 3 kwiaty, a od synka 2 kwiatki. Ile to razem kwiatków?

Zadanie 2. Córeczka kupiła dla mamy 8 kwiatków, ale po drodze 3 z nich zgubiła. Ile kwiatków dostała mama od córeczki?

Zadanie plastyczne:  Narysuj obrazek pt. „Moja rodzina”. Technika pracy dowolna.

Pozdrawiam Was.