23 kwietnia 2024 15:02

Zadania 4

Witam Was serdecznie

Widziałam prace, które przysłaliście do mnie. Muszę Was pochwalić. Są piękne. Gratuluję. Od dziś pracujemy na naszych książeczkach. Zatem życzę powodzenia i do dzieła. Dacie radę . wierzę w Was.

Szanowni Państwo .

Na dziś zaplanowałam :

Podręcznik s.94-95

Ćwiczenia s. 50

Ćwiczenia do kaligrafii s. 24

1. Rozmowa z dziećmi na temat obrazów z zwróceniem uwagi na portret i autoportret. Wyjaśnienie dzieciom tych pojęć. Wykonanie portretu w ćwiczeniach s. 50.
  2. Wprowadzenie liter  P,p.

– Podręcznik  s. 94-95. Mamy trzy podstawowe wyrazy: plakat, Poldek, słup. Wyrazy te dzieci dzielą na sylaby, na głoski i starają się określić czy to jest samogłoska czy spółgłoska.( spółgłoska –niebieski)

– Podanie przez dzieci kilka wyrazów zaczynających się na P, kilka wyrazów kończących się na P i kilka wyrazów gdzie P jest w  środku wyrazu.

1. Próba czytania sylab z podręcznika, wyrazów i tekstu z nową literką.
  2. Praca w ćwiczeniach do kaligrafii – pokazany jest sposób jak należy pisać nową literkę. Wyraz na samym dole to: plama.

Zadanie dla chętnych.

Narysuj na kartce z bloku portret swojej mamy lub taty.

Dziękuję D.Turek