18 maja 2021 21:05

Zadania 37

Witam Was.

Dziś na chwilę staniemy się ogrodnikami.

Potrzebne nam będą: podręcznik str.126 – 127 i  ćwiczenia str.35 -36.

 

Jak wiecie mamy już wiosnę. Co roku o tej porze ludzie ciężko pracują w ogrodach. Otwórzcie podręczniki na str.126. widzimy tam dzieci pracujące w ogrodzie .  Jakie czynności wykonują?, Jakimi narzędziami ogrodniczymi się posługują?, Jakie zwierzęta przyglądają się ich pracy? A jakie prace my musimy wykonać wiosną w naszych ogrodach?

  • Przygotowanie rozsad kwiatów i warzyw.
  •   Grabienie ziemi, wyznaczanie grządek.
  •      Wysiewanie nasion.
  • Sadzenie roślin,
  • Podlewanie.
  • Pielenie inaczej plewienie
    – usuwanie chwastów z upraw roślinnych ręczne , wymaga dokładności oraz delikatności; należy bowiem uważać, aby razem z chwastami nie usunąć rośliny uprawianej.

Popatrzcie jeszcze do podręcznika na str.127. Mamy tam podobny obrazek. Porównaj te dwa obrazki. Widzisz? Różnią się. odszukaj te różnice. Następnie przeczytaj wyrazy  i pokaż te elementy na ilustracjach.

W ogrodzie zawsze ktoś mieszka. Ktoś malutki. Jeśli chcecie się dowiedzieć kto to otwórzcie ćwiczenia na str.35. Tam jest labirynt, a w środku maleńka postać. Pomóż jej z niego wyjść. Po drodze czytaj literki na kwiatkach ,a dowiesz się o kogo chodzi.

Na stronie 36. Pokazane jest jak rośnie roślinka. Wykonajcie polecenie. Zwróćcie uwagę na kolejność kolorów.

Zadanie. Niedługo mamy bardzo miłe święto. Proszę przygotujcie na poniedziałek słoiczek po dżemie (oklejamy go plasteliną- będzie to wazonik), rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym, zieloną kartkę z bloku kolorowego i kolorek.

Pozdrawiam Was

 

 

Skip to content