18 maja 2021 20:28

Zadania 23

Dzień dobry Kochani !

Przepraszam, że wczoraj i dzisiaj rano nie wysłałam do Was wiadomości. Wynikło to z przyczyn niezależnych ode mnie. Dziś prześlę Wam dwa zadania. Zróbcie jedno, a drugie kiedy będziecie mieli czas.

Zadanie na 29.04.2020r.

 

Utrwalimy nową literkę. Będą potrzebne:

 • Ćwiczenia str. 14 i 15,
 • Zeszyt do literek,
 • Podręcznik str.110-111.

W ćwiczeniach zrobimy str.14. Pamiętamy, że F jest spółgłoską i literki w zadaniu 1 zaznaczamy na niebiesko. W zadaniu drugim tylko łączymy ilustrację z odpowiednią ramką. Nie wpisujemy liter w ramki.

Robimy także str.15. Zwróćcie uwagę na strzałki, które pokazują jak należy prawidłowo pisać nową literkę.

W zeszycie napiszemy literkę  F. Narysujemy fokę, zrobimy cegiełki i podzielimy na sylaby.

Zadania dla chętnych:

 1. Poszukajcie w gazetach 5 wyrazów zaczynających się na  F , 5 wyrazów gdzie  F  jest w środku , 5 wyrazów gdzie  F  jest na końcu i wklejcie do zeszyciku. (Może być mniej wyrazów).
 2. W podręczniku na str.110-111 mamy wielką rafę koralową.

Rafy koralowe to największe „barwne plamy” na oceanie. Tysiące rozmaitych roślin i zwierząt żyje tutaj, żeruje i szuka schronienia przed napastnikami. Większość raf koralowych znajduje się w ciepłych, płytkich wodach tropikalnych rejonów świata. Tu żyje wiele gatunków ryb takich jak: barrakuda, rekiny, błazenki ( nasz Nemo z bajki) , ośmiornice, rozgwiazdy.

Poszukajcie zatem przedmiotów , których nie powinno być  na rafie.

 

Zadanie na 30.04.2020r.

Potrzebne będą:

 • Podręcznik str. 112-113,
 • Ćwiczenia str. 16-18.
 1. Na świecie jest wiele gatunków zwierząt. Niektóre żyją na innych kontynentach. Jednym z miejsc w Polsce, gdzie możemy podziwiać zwierzęta egzotyczne jest ZOO. W podręczniku na str.112-113 mamy tam krótkie wierszyki o zwierzątkach. Poproście rodziców przeczytanie ich. Po wysłuchaniu wszystkich wybierz sobie jeden, który Ci się najbardziej podobał i naucz się na pamięć.
 2. W ćwiczeniach na str. 16 dorysuj na kostkach tyle oczek, aby było ich po równo na kostkach i z Wyklejanki wklej odpowiednie liczby i znaki   =.
 3. Na str. 17 w ćwiczeniach mamy ilustrację. Obejrzyjcie ją i opowiedzcie rodzicom o przygodzie małpki Fiki, a następnie pokolorujcie zwierzątko.

W ćw. 2 dorysujcie brakujące oczka na kostkach domina.

 1. Str. 18.   Ćw.1 i 2

Opiekun w ZOO, aby nakarmić np. tygrysa, lwa i pumę musi odważyć odpowiednią ilość mięsa. Potrzebna do tego jest waga. W ćwiczeniach macie różne rodzaje wag. Powiedzcie, gdzie mogą być używane.

Otoczcie pętlami te wagi, których możemy używać w domu.

 

W ćwiczeniu 2-  spróbujcie odpowiedzieć na zadane w tekście pytanie.

Zadanie dodatkowe.

Proszę narysujcie na kartce dowolne zwierzę, które można zobaczyć w ZOO.

 

Pozdrawiam Was i Waszych rodziców.

Wychowawczyni

 

Skip to content