10 maja 2021 04:06

Zadania 22

Dzień dobry Kochani !

Dziś utrwalimy nową literkę. Będą potrzebne:

  • Ćwiczenia str. 14 i 15,
  • Zeszyt do literek,
  • Podręcznik str.110-111.

W ćwiczeniach zrobimy str.14. Pamiętamy, że F jest spółgłoską i literki w zadaniu 1 zaznaczamy na niebiesko. W zadaniu drugim tylko łączymy ilustrację z odpowiednią ramką. Nie wpisujemy liter w ramki.

Robimy także str.15. Zwróćcie uwagę na strzałki, które pokazują jak należy prawidłowo pisać nową literkę.

W zeszycie napiszemy literkę  F. Narysujemy fokę, zrobimy cegiełki i podzielimy na sylaby.

Zadania dla chętnych:

  1. Poszukajcie w gazetach 5 wyrazów zaczynających się na  F , 5 wyrazów gdzie  F  jest w środku , 5 wyrazów gdzie  F  jest na końcu i wklejcie do zeszyciku. (Może być mniej wyrazów).
  2. W podręczniku na str.110-111 mamy wielką rafę koralową.

Rafy koralowe to największe „barwne plamy” na oceanie. Tysiące rozmaitych roślin i zwierząt żyje tutaj, żeruje i szuka schronienia przed napastnikami. Większość raf koralowych znajduje się w ciepłych, płytkich wodach tropikalnych rejonów świata. Tu żyje wiele gatunków ryb takich jak: barrakuda, rekiny, błazenki ( nasz Nemo z bajki) , ośmiornice, rozgwiazdy.

Poszukajcie zatem przedmiotów , których nie powinno być  na rafie.

Skip to content