10 maja 2021 05:47

Zadania 21

Dzień dobry Kochani.

Cieszę się, że pięknie pracujecie. Dowodem na to są Wasze prace, które przysyłacie do mnie. Gratuluję wytrwałości i systematyczności w tak trudnym dla nas czasie.

Dziś poznamy nową literkę. Potrzebne nam będą:

  • Podręcznik str.108-109
  • Ćwiczenia do kaligrafii str.29.
  1. Rozmowa z dziećmi na temat zwierząt morskich. Zwrócenie uwagi na fokę.
  2. Wprowadzenie litery  F,f.
  •      Podręcznik str.108-109. Mamy trzy podstawowe wyrazy: Filip, delfin, film. Wyrazy te dzieci dzielą na sylaby, na głoski i starają się określić czy to jest samogłoska czy spółgłoska.( spółgłoska –niebieski)
  • Podanie przez dzieci kilka wyrazów zaczynających się na  F , kilka wyrazów kończących się na  F i kilka wyrazów gdzie  F  jest w  środku wyrazu.

 

  1. Próba czytania sylab z podręcznika, wyrazów i tekstu z nową literką.

 

  1. Opowiadanie historyjki obrazkowej.

 

  1. Praca w ćwiczeniach do kaligrafii (s.29) – pokazany jest sposób jak należy pisać nową literkę. Wyraz na samym dole to: foka.

 

Praca plastyczna.

Dzieci wydzierają paski z niebieskiego papieru, po czym nakręcają na kredkę. Po zdjęciu z kredki pasek jest skręcony w spiralę. Następnie końce pasków smarują klejem i, delikatnie rozciągając, przyklejają na tekturce. Manipulując długością paska, dzieci tworzą większą lub mniejszą falę. Przyklejone obok siebie paski tworzą przestrzenne morze. Wśród fal dzieci mogą nakleić wycięte z papieru ryby lub inne zwierzęta morskie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Wychowawczyni.

Skip to content