18 maja 2021 21:14

Zadania 17

Dzień dobry Kochani.

Cieszę się, że pięknie pracujecie. Dowodem na to są Wasze prace, które przysyłacie do mnie. Gratuluję wytrwałości i systematyczności w tak trudnym dla nas czasie.

Dziś poznamy nową literkę. Potrzebne nam będą:

  • Podręcznik str.106
  • Ćwiczenia str.5
  • Ćwiczenia do kaligrafii str.28.
  1. Rozmowa z dziećmi na temat minionych świąt. Utrwalenie nazw wielkanocnych jajek (pisanki, kraszanki)
  2. Malowanie kurczaczka wykluwającego się z jajka według rysunkowej instrukcji / ćwiczenia str.5/.
  3. Wprowadzenie litery  J,j.
  •    Podręcznik str.106. Mamy trzy podstawowe wyrazy: Julek, jajko, bajka. Wyrazy te dzieci dzielą na sylaby, na głoski i starają się określić czy to jest samogłoska czy spółgłoska.( spółgłoska –niebieski)
  • Podanie przez dzieci kilka wyrazów zaczynających się na  J , kilka wyrazów kończących się na  J  i kilka wyrazów gdzie  J  jest w  środku wyrazu.
  1. Próba czytania sylab z podręcznika, wyrazów i tekstu z nową literką.
  2. Praca w ćwiczeniach do kaligrafii – pokazany jest sposób jak należy pisać nową literkę. Wyraz na samym dole to: jajko.

Zadanie dodatkowe.

Dzień Ziemi 2020

22 kwietnia święto obchodzi nasza planeta

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, który w szczególny sposób świętowany jest przez organizacje i stowarzyszenia ekologiczne. W tym roku niestety większość inicjatyw została przeniesiona do internetu. Jakie jest hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi?

Dzień Ziemi w 2020 roku wypada w środę 22 kwietnia

. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest “Działanie na rzecz ochrony klimatu”. W 2020 roku inicjatywy ekologiczne mają skupić się przede wszystkim na wyzwaniach związanych z postępującymi zmianami klimatycznymi.

Celem ustanowienia Dnia Ziemi była potrzeba uświadomienia problemów związanych ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, wymieraniem gatunków czy przeludnieniem. Tego dnia promowane są działania, które walczą z zanieczyszczeniem środowiska
.Pierwszy raz Dzień Ziemi świętowany był 22 kwietnia 1970 w Stanach Zjednoczonych. W masowych protestach nawołujących do ochrony klimatu udział wzięło ponad 20 milionów Amerykanów. Tego samego roku powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska i podpisano wiele aktów prawnych, których celem była ochrona zagrożonych gatunków.

My też w ramach obchodów tego święta zrobimy piękny plakat. /Załącznik 1/

Kto nie może wydrukować proszę niech sam namaluje swój plakat :               „Jak możemy dbać o swoje środowisko?

Pozdrawiam Was.

Wychowawczyni

 

Skip to content