19 kwietnia 2024 16:03

Zadania 13

Witam.

Dziś będzie patronowała nam nowa literka. Potrzebne będą:

Podręcznik s.104-105

Ćwiczenia s.63

Ćwiczenia do kaligrafii s.27

1. Rodzice czytają Wam bajki. Często głównymi bohaterami są księżniczki i książęta, którzy mieszkają w zamkach. Spróbujcie narysować w ćwiczeniach /s.63/  piękny zamek.
  2. Wprowadzenie litery   Z,z.

– Podręcznik s. 104-105. Mamy trzy podstawowe wyrazy: zabawa, Zenek, prezent. Wyrazy te dzieci dzielą na sylaby, na głoski i starają się określić, czy to jest samogłoska czy spółgłoska /spółgłoska- niebieska cegiełka/.

– Podanie przez dzieci kilka wyrazów zaczynających się na Z, kilka wyrazów kończących się na literkę Z i kilka wyrazów gdzie Z jest           w środku wyrazu.

1. Próba czytania sylab z podręcznika, wyrazów i tekstu z nową literką.
  2. Praca w ćwiczeniach do kaligrafii – pokazany jest sposób jak należy pisać nową literkę. Wyraz na samym dole to: zamek.
  3. Zadanie – termin wykonania: do końca miesiąca. Jeżeli wrócimy do szkoły zrobimy wystawkę Waszych prac.

Zbudujemy zamek. Zbieramy rolki po papierze toaletowym, czy ręcznikach; pudełka po kosmetykach lub artykułach spożywczych; może być większe pudełko np.: po butach, itp.  Potrzebny będzie papier kolorowy (może być gazeta) do oklejenia budowli.

Z przygotowanych materiałów zbudujcie swój zamek.

Pozdrawiam Was i rodziców.

Wychowawczyni