10 maja 2021 03:52

Nasza współpraca z PPWSZ

Nasza współpraca z PPWSZ w Nowym Targu

W ramach współpracy naszej Szkoły z Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 podjęto wiele działań w postaci:

  • projektów edukacyjnych;
  • zajęć rozwijających zainteresowania uczniów;
  • wizyt na uczelni połączonych z prezentacją kierunków kształcenia (doradztwo zawodowe);
  • udziału w lekcjach bibliotecznych w bibliotece Uczeni w celu propagowania czytelnictwa.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z tych wydarzeń.

 

#2

XVII Festyn Rodzinny – stanowisko kierunku ratownictwo medyczne – 30.09.2017 r.

30 września 2017 r., podczas XVII Festynu Rodzinnego grupa studentów kierunku ratownictwo medyczne wraz z opiekunem – panią Patrycją Plewą – nauczycielem akademickim przygotowała stanowisko do nauki pierwszej pomocy oraz stanowisko promocyjne Uczelni.

#3.

Inauguracja roku akademickiego w PPWSZ w Nowym Targu – 17.10.2017 r.

17 października 2017r. miała miejsce inauguracja nowego roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Pani Dyrektor z grupą uczniów wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podczas uroczystości obok wielu przemówień, immatrykulacji studentów i występu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, poświęcono sztandar uczelni. Ufundował go Związek Podhalan z Polski, Północnej Ameryki, Kanady i Austrii, a poświęcenia dokonał abp Marek Jędraszewski.

#4.

Wizyta w Bibliotece i zwiedzanie Uczelni – 28.11.2017 r.

28 listopada grupa 15 uczniów z klas 6-7 wybrała sie z wizytą do PPWSZ w Nowym Targu, aby zwiedzić uczelnię, a w szczególności bibliotekę. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pomieszczeniom i pracy w tej nowoczesnej bibliotece, wzięli udział w ciekawej lekcji bibliotecznej, a także zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni. Dzięki uprzejmości pani Danuty Wojdyły – kierownika Działu Promocji i Współpracy mogliśmy obejrzeć najciekawsze miejsca uczelni min. aulę, salę senacką, kaplicę, pracownię kosmetologii. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki.

Wizyta w PPWSZ skłoniła uczniów do rozmów i rozważań na temat zawodów, jaki chcą wykonywać w przyszłości.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Matyja – nauczyciel oraz Irena Hornik – pracownik biblioteki.

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom biblioteki, szczególnie pani Marcie Chomańskiej i pani Annie Wróbel oraz pani Danucie Wojdyle za ciepłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

 

Warsztaty rysunku – kierunek architektura – 12.12.2017 r.

12 grudnia 2017 r. grupa utalentowanych plastycznie uczennic wzięła udział w warsztatach plastycznych “Rysunek z natury, kolor i oddziaływanie barw, eksperymenty kolorystyczne.”, które odbyły się w PPWSZ w Nowym Targu. Poprowadziła je pani mgr Sylwia Bobak – nauczyciel akademicki na kierunku architektura. Zajęcia odbyły się w pracowni rysunku, gdzie na codzień studenci ćwiczą swoje umiejętności.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Matyja oraz Ewa Rapacz –  nauczycielki.

Bardzo dziękujemy Pani mgr Sylwii Bobak za bardzo miłą atmosferę podczas zajęć, cenne wskazówki oraz czas, który nam poświęciła. Pani Barbarze Dyrdzie dziękujemy za pomoc w organizacji warsztatów.

 

Warsztaty świąteczne – kierunek filologia angielska – 14.12.2017 r.

14 grudnia 2017 r. do naszej szkoły zawitała grupa studentów PPWSZ w Nowym Targu z kierunku filologia angielska pod opieką nauczycieli akademickich i opiekunek praktyk – pani mgr Anny Borkowskiej i pani mgr Weroniki Ostachowskiej. Studenci przeprowadzili w naszej szkole w wybranych klasach (2b, 4e, 6c i klasy 7) warsztaty o tematyce świątecznej. Dla uczniów przygotowano atrakcyjne i różnorodne zajęcia dostosowane do ich wieku i poziomu znajomości języka angielskiego.

Najmłodsze dzieci losowały swoje zadania z paszczy bałwana i brały udział w świątecznej grze. Nieco starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówki świąteczne, tworzyli łańcuch ze słownictwem angielskim, przygotowali choinki, bombki, bałwanki, projektowali kartki świąteczne. Wspólne śpiewanie świątecznej piosenki wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Najstarsi wzięli udział w świątecznym quizie, mogli pochwalić się talentem wokalnym, obejrzeli świąteczny film i odpowiadali na pytania dotyczące jego treści. Wszyscy uczestnicy warsztatów odebrali certyfikaty od samego Świętego Mikołaja lub jego pomocników.

Uczniom bardzo spodobały się te zajęcia, ponieważ były okazją do nauki języka angielskiego w niecodziennych warunkach i świątecznej atmosferze. Studenci zaś cieszyli się z możliwości  sprawdzenia się w praktycznej pracy z dziećmi.

Ogromnie dziękujemy studentom i ich opiekunom za wspaniale spędzony czas. Doceniamy wysiłek, który włożyliście w przygotowanie zajęć dla naszych uczniów i podziwiamy Wasze zaangażowanie i kreatywność. Serdecznie zapraszamy ponownie.

#7.

Spotkanie z pedagogiem szkolnym – kierunek filologia angielska – 10.01.2018 r.

10.01.2018 grupa studentów kierunku filologia angielska wraz z opiekunami – panią mgr Anną Borkowską i panią mgr Weroniką Ostachowską odwiedziła naszą szkołę i wzięła udział w spotkaniu z panią pedagog – Urszulą Zborowską. Temat spotkania obejmował zagadnienia związane z zachowaniem uczniów oraz dyscypliną w czasie lekcji i w szkole.

 

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zawarła 29 sierpnia 2017  porozumienie o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu. Dokument podpisali: rektor i prof. PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak w imieniu uczelni oraz dyrektor mgr Danuta Pyzowska – Foryt w imieniu szkoły.

 

 

W ramach porozumienia obie placówki będą współpracować w wielu dziedzinach, a szczególnie w edukacji. Będą organizować wspólnie przedsięwzięcia z zakresu dydaktyki, sportu, a także kultury. Mają się też wzajemnie promować. Dla usprawnienia współpracy zostali wyznaczeni koordynatorzy. Ze strony uczelni jest to mgr Weronika Ostachowska, a ze strony szkoły mgr Anna Matyja.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika, jak podkreśliła dyrektor mgr Danuta Pyzowska-Foryt, liczy, że dzięki współpracy w Szkole będą częściej gościli młodzi nauczyciele, w ramach praktyk, a także studenci pielęgniarstwa, którzy będą z kolei kształtowali postawy prozdrowotne wśród uczniów. – Liczymy też, że będą do nas przybywali rehabilitanci, mamy przecież klasy sportowe – mówiła.

Rektor ks. dr hab. Stanisław Gulak podkreślił z kolei, jak ważne w dzisiejszym świecie jest wychowanie, które wprawdzie wynosi się z domu, ale  to jaka będzie młodzież, to jest wspólna  sprawa nas wszystkich – rodziców i szkoły,  bo  „takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (ks. Piotr Skarga).

Dzięki porozumieniu PPWSZ będzie mogła m.in. prowadzić działalność naukowo-badawczą i dydaktyczną w SP nr 2, a uczniowie tej szkoły oraz kadra pedagogiczna będą mogli m. in. brać udział w różnorodnych wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię.

Ks. Rektor otrzymał dziś z rąk uczniów – którzy zapewnili, że cieszą się, ze zostają w Szkole Podstawowej na kolejne lata, dzięki reformie edukacji – postać Mikołaja, który nosi imię na cześć patrona Szkoły. Zapewnił on uczniów, że „piłkarz Mikołaj”  będzie zawsze jeździł z nim w jego samochodzie. Zażartował też, że to pierwszy student z nowotarskiej podstawówki na podhalańskiej uczelni.

 

Skip to content